جزییات مرگ 3 دختر با خوردن قرص برنج در آستانه + فیلم گفتگوهای پر از بغض
حجم ویدیو: 13.97M | مدت زمان ویدیو: 00:02:06

به گزارش اختصاصی رکنا ،آفتاب ظهر روز یکشنبه کف حیاط خانه حنانه یکی یکدانه در روستای داخل آستانه اشرفیه پهن شده بود.دخترک مثل خیلی وقت ها در کنار دخترعمه اش زهرا و دوستش هانیه مشغول بازی در حیاط بودند.

خانه حنانه در همسایگی آنها بود اما این سه دختر بیشتر اوقات روز خود را با هم می گذرانند.صدای قهقهه شان در حیاط می پیچید و در میان خاله بازی هایشان در نقش مادری یا معلمی خود فرو می رفتند.

آن روز اما بازی کمی متفاوت شده بود.می خواستند ادای مریض های سرماخورده را در بیاورند.ادای کسی که باید قرص جوشان مصرف کند تا حالش بهتر شود.حالا همه چیز برای اینکه بار دیگر در نقشی دیگر فرو بروند حاضر بود.اسباب بازی مرگبارشان را هم تهیه کرده بودند.

ناگهان دیگر صدای آنها در حیاط نپیچید.حال هر سه بد شده بود و خانواده هایشان آنها را به بیمارستان رساندند.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

خودکشی در کار نبود

پدر حنانه پشت در سردخانه پزشکی قانونی ایستاده است و منتظر است که جسد تنها فرزندش را تحویل بگیرد و برای همیشه به خاک سرد گور بسپارد.

گوشی را که جواب می دهد انگار صدایش از نهایت غمی که در سینه دارد از اعماق چاه بیرون می آید.

توان صحبت کردن ندارد و گوشی را به برادر خود می دهد.

عموی حنانه که دایی زهرا هم هست در توضیح ماجرای فاجعه دردناک مرگ این سه دختر به خبرنگار رکنا می گوید:«همه چیز از یک بازی بچه گانه بین این سه دختر شروع شده بود.شغل ما شالیکاری است و در خانه همه کشاورزان شالیکار قرص برنج وجود دارد.بچه ها با تصور اینکه می توانند در بازی شان قرص برنج را به جای قرص جوشان ویتامین سی مصرف کنند،آن را در آب انداخته و خورده بودند.»

ساعتی بعد از اینکه خانواده های سه دختر،آنها را به بیمارستان رساندند آنها بر اثر مسمومیت فوت کردند.

عموی حنانه در ادامه می گوید:«زهرا و حنانه هر دو تک فرزند بودند.خانواده ما به شدت داغدار است اما در این شرایط شایعه پراکنی به داغ ما دامن می زند.صحبت از اقدام به خودکشی این بچه ها واقعا ناراحت کننده است.از مردم توقع داریم در این شرایط ما را درک کنند و همدردی کنند.»

بچه ها خودشان گفتند قرص برنج خوردیم

دقایقی دیگر قرار است جسد هانیه را هم به خانواده اش تحویل دهند تا تشییع کنند.شوهر خواهر هانیه همراه بقیه اعضای خانواده برای تحویل جنازه رفته است.

او در گفتگو با رکنا گفت:«هانیه تنها یک برادر دارد.او بیشتر اوقات مشغول بازی با دوستانش حنانه و زهرا بود.آن روز وقتی حالشان بد شد،تا نزدیکی بیمارستان هنوز می توانستند صحبت کنند و خودشان به ما گفتند که قرص برنج را در بازی شان به جای قرص جوشان مصرف کرده بودند.

نمی دانم چطور می شود باور کرد که سه دختر با سن و سال کم،انگیزه ای برای خودکشی داشته باشند.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟