سفر خارج ساکنان برج اعیانی سرایدار را به وسوسه انداخت / تهران

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سریداری ساختمانی خبر داد که با سوءاستفاده از اعتماد مالکین از 5 واحد سرقت کرده بود.

به گزارش رکنا ،  سرهنگ سید علی شریفی، در تشریح این خبر گفت: یازدهم شهریورماه پرونده ای با موضوع سرقت منزل از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 123 نیاوران اعلام شد و ماموران کلانتری در محل حاضر و شاکی اعلام کرد، خانه متعلق به والدینش می باشد که در خارج از کشور هستند و خودش هر از گاهی برای سرکشی به آنجا مراجعه می کند.

امروز برای بازدید از خانه پدری ام مراجعه و متوجه به هم ریختگی لوازم منزل و سرقت 3 تخته فرش ابریشم به ارزش تقریبی 450 میلیون تومان شدم .

اعترافات سرایدار سارق  در تهران / او واحدهای خالی را زیر نظر داشت

وی با اشاره به اینکه ماموران سریدار ساختمان را به عنوان مظنون دستگیر کرده بودند، بیان داشت : با شکایت شاکی پرونده اولیه تشکیل و با دستور قضائی پرونده به همراه سرایدار ساختمان برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان در گام اول تحقیقات پلیسی متوجه شدند سرایدار با سارق فرش ها در ارتباط می باشد، افزود: سریدار ساختمان که سیروس نام داشت در تحقیقات پلیسی اظهار داشت، برای نظافت و انجام کارهای شخصی ساکنان به واحد آنها مراجعه داشتم که از این طریق رمز ورود برخی از آپارتمان ها را به خاطر سپرده بودم.

از وجود فرش های ابریشمی منزل شاکی در رفت و آمد به واحد شاکی مطلع بودم و آگهی فروش سه تخته فرش را در فضای آگهی کردم تا اینکه شخصی به نام مرتضی با من تماس گرفت و خواستار خرید فرش ها شد و با داشتن رمز ورودی آپارتمان شاکی مرتضی را برای رویت فرش ها به منزل شاکی بردم و چون مورد پسند وی قرار گرفته بود او مبلغ 20 میلیون تومان به پرداخت و فرش ها را با خود برد .

سرهنگ شریفی در ادامه گفت : کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده به دست آوردند که سیروس به همین شیوه 5 فقره سرقت دیگر در ساختمان مرتکب شده است و اموالی از قبیل طلاجات – اسکوتر- لوازم لوکس قیمتی سرقت کرده است .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت : با اعتراف صریح سیروس به جرم ارتکابی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه یکم تهران سارق پرونده روانه زندان و کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟