شلیک اشتباهی به کریم محیط بان مهریزی / جمشید از لحظه مرگ دوستش گفت + عکس

 فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست جزئیات کشته شدن یک قرقبان بر اثر شلیک سهوی را تشریح کرد.

به گزارش رکنا، «جمشید محبت‌خانی» فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست در مورد کشته شدن قرقبان کریم بیگی در شهرستان مهریز استان یزد که بر اثر اشتباه سهوی یکی از اعضای تیم همراه خود در به کارگیری سلاح جانش را از دست داده است، گفت: تیر محیط‌بان به صورت سهوی به سمت این قرقبان شلیک شده و باعث شد، او جانش را از دست بدهد.

جزئیات کشته شدن محیط بان مهریزی توسط گلوله خودی

وی در توضیح ماجرا گفت: شب گذشته محیط‌بان ما در یزد خبری مبنی بر وجود شکارچی در منطقه دریافت می‌کند، بنابراین با تیم به منطقه اعزام می‌شود و محیط‌بان تصمیم می‌گیرد تا تیر هوایی به سمت شکارچی‌های در حال فرار بزند، اما در همان لحظه تعادل محیط‌بان به هم می‌خورد و به زمین می‌افتد و در حین زمین افتادن، تیر به سمت قرقبانی می‌خورد که در حال کمک به او بوده است. این قرقبان معمولا با این محیط‌بان همکاری داشته و بسیار با هم ارتباط نزدیک و برادرانه‌ای داشتند.

محبت خانی ادامه داد: خیلی سریع قرقبان را به اتاق عمل رساندند، اما در نهایت جانش را از دست می‌دهد، چون تیر به شش‌ها خورده بود و خونریزی داخلی داشت.

وی با اشاره به اینکه در استفاده از اسلحه باید دقت کافی داشت، افزود: حتی امکان دارد فرد در حین امتحان سلاح که می‌خواهد ببیند، اسلحه خالی است یا نه تیری شلیک شود و به دلیل وجود این خطرات ما محیط‌بان‌ها را در این موضوع بیمه مسئولیت کردیم که احتمال دارد، هنگام انجام وظیفه تیرشان به خطا برود، مثل همین اتفاق که در حین انجام وظیفه افتاده است، آنها با هم خیلی ارتباط نزدیک خانوادگی داشتند و حال روحی محیط‌بانی که تیر شلیک کرده اصلا خوب نیست، البته اینها اتفاق‌های نادری است که پیش می‌آید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟