دختران به عشق مدل شدن به دام جوان پلید می افتادند / در فسا فاش شد

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا فارس از شناسایی پسری 21 ساله که در فضای مجازی با ایجاد صفحه اینستاگرامی با عنوان مدلینگ اقدام به اخاذی از دختران جوان می کرد، خبر داد.

 سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر بیان داشت: در پی رصد و گشت زنی‌های مستمر و شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا شهرستان فسا، مشخص شد شخصی به هویت نامعلوم در شبکه‌های اجتماعی با ایجاد صفحه اینستاگرامی با عنوان مدلینگ اقدام به انتشار تصاویر بانوان در فضای مجازی می‌ کند، بنابراین موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم به هویت معلوم در شهرستان فسا مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی احضار شد.

اخاذی از دختران جوان با ترفند مدلینگ / در فسا رخ داد

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوءاستفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود.

وی با بیان این‌که برخی افراد تمایل دارند که مورد توجه دیگران قرار بگیرند افزود: سودجویان و کلاهبرداران از طعمه‌های خود می‌خواهند که تن به خواسته‌های شیطانی آن‌ها داده و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه انتشار تصاویر دیگران بدون اجازه آنها در فضای مجازی برابر قانون، جرم بوده و مرتکبین قابل مجازات هستند، افزود: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام نمایند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟