شهادت مامور بخاطر سوختگی شدید صحنه نجات مرد خودسوز تهرانی + عکس و جزئیات

به گزارش رکنا، سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام خبر جانفشانی مامور کلانتری قلهک سر صحنه ماموریت برای نجات جان متشاکی اظهار داشت: یکی از مأموران کلانتری قلهک برای اجرای ابلاغ قضایی و حکم خلع ید به همراه نماینده دادستان و دادورز به آدرس مشخصی در خیابان شریعتی_ یخچال مراجعه می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: آدرس فوق خانه ای متعلق به یک خانم بود اما همسرشان در آنجا ساکن بودند و خانم طبق قانون حکم خلع ید را از مراجع قضایی گرفته بود.

وی گفت: هنگامی که مامور به همراه نماینده دادگستری به آدرس فوق می روند همسر خانم وانمود می کند همه چیز را پذیرفته و بعد نماینده قانونی دادگستری مشغول تنظیم صورتجلسه می شود که در این حین همسر خانم وارد آشپزخانه شده و یک قوطی وایتکس را که محتوی تینر بود روی خودش ریخته و بعد چوب کبریت را روشن می کند تا خودش را آتش بزند اما خوشبختانه مامور کلانتری که حواسش به آقا بود سریع کبریت روشن را با دست از مرد گرفته و خاموش کرده و وی را بلند می کند و به راهرو می برد تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کند.

سردار ظهیری ادامه داد: آقایی که روی خودش تینر ریخته بود اظهار می کند که دارد می سوزد; بلافاصله مامور کلانتری وارد آشپزخانه شده و یک پارچ را از آب پر کرده و می برد تا روی صورت مرد ریخته تا از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اینکه این مرد در جیبش فندک داشته و با روشن کردن فندک خود را آتش می زند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: مامور جان برکف پلیس وقتی با این صحنه مواجه می‌شود پارچ آب را روی صورت مرد ریخته و دوباره او را بغل کرده و از پله ها پایین می آورد تا وارد حیاط کند و از سوختن بیشتر آن جلوگیری کند غافل از اینکه لباس خودش هم آغشته به تینر شده و شعله ور می شود.

وی افزود: همسایگان, نماینده دادستانی و پسر 22 ساله مرد که در صحنه حضور داشتند با مشاهده این صحنه بلافاصله شیلنگ ‌آب را باز کرده و روی این دو نفر ریخته و آتش را خاموش می کنند.

سردار ظهیری افزود: با حضور عوامل اورژانس و آتش نشانی در نهایت این دو نفر به بیمارستان منتقل می شوند که همسر خانم به علت شدت جراحات وارده جان می سپارد.

سردار ظهیری اعلام کرد: "ستوان دوم پرویز کرمپور" مامور جان برکف کلانتری قلهک در این حادثه از ناحیه صورت, سینه , دست و ... دچار سوختگی 60 درصدی درجه 3 شده و در بخش آی سیو بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری به فداکاری و از جان گذشتگی مامور کلانتری قلهک اشاره و خاطرنشان کرد: ستوان دوم کرم پور برای حفظ جان متشاکی خود را به خطر انداخت و دچار سوختگی شد.

ستوان دوم پرویز کرمپور پس از 6 روز روی تخت بیمارستان به خاطر شدت سوختگی به درجه شهادت رسید.

  ستوان پرویز کرم پور از همسر و دو فرزندش گذشت تا جانی را نجات دهد.

او به آتش زد تا مردی را نجات دهد

ظهر روز شنبه اول شهریور‌ماه مأموران پلیس تهران از حادثه آتش‌سوزی آپارتمان مسکونی حوالی قلهک با خبر شده و در محل حاضر شدند. بررسی‌ها نشان داد دو نفر در جریان حادثه به شدت دچار سوختگی و راهی بیمارستان شده‌اند. بررسی‌ها نشان داد ساعتی قبل زن میانسالی در حالی که حکم خلع ید آپارتمانی در دست داشته است به کلانتری قلهک مراجعه می‌کند و همراه ستوان دوم پرویز کرم‌پور، مأمور کلانتری و دادورز و نماینده دادستان راهی آپارتمانش می‌شود که شوهر قبلی‌اش همراه پسرش آنجا زندگی می‌کردند.

ماجرا از این قرار بود که این زن پس از جدا شدن از شوهرش حکم تخلیه گرفته بود، اما شوهر قبلی‌اش خانه را تحویل نمی‌داد تا اینکه لحظاتی قبل ستوان دوم پرویز کرم‌پور و تیم همراه با حکم قانون برای تخلیه خانه وارد عمل می‌شوند. شوهر قبلی شاکی وقتی با این صحنه روبه‌رو می‌شود، ناگهان ظرف بنزینی را روی لباس‌هایش می‌ریزد و تهدید به آتش‌سوزی می‌کند که مأمور پلیس او را بغل گرفته و کبریت را از او می‌گیرد، اما این پایان ماجرا نبود که مرد میانسال ناگهان بدون اینکه مأمور پلیس متوجه شود فندکی از جیبش بیرون می‌آورد و روشن می‌کند. آتش سر و پای مرد را فرا می‌گیرد که ستوان دوم پرویز کرم‌پور دل به آتش می‌زند و به کمک مرد شعله ور می‌شتابد، اما خودش گرفتار شعله‌های آتش می‌شود.

در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت، ساعت‌۱۱ صبح روز یک‌شنبه دوم شهریور به قاضی مصطفی واحدی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران خبر رسید مرد ۵۱‌ساله بر اثر شدت سوختگی در بیمارستان فوت کرده و مأمور فداکار که برای نجات او دل به آتش زده‌بود با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.

برای شوهرم دعا کنید

ستوان دوم پرویز کرم پور متولد سال‌۶۴ است که از سال‌۸۳ لباس خدمت پلیس به تن کرده است. او در حال حاضر یک پسر ۱۰‌ساله و یک دختر چهارساله دارد که در خانه چشم انتظار او هستند تا دوباره در آغوش پدرشان آرام بگیرند. همسرش می‌گوید: از مردم می‌خواهم برای سلامتی شوهرم دعا کنند. زن جوان که نگرانی در چهره‌اش موج می‌زند، گفت: من و پرویز اهل یک محله بودیم. او مرد محجوب و با حجب حیایی است و به یاد دارم که مرا در راه رفتن به مسجد دیده‌بود که همراه خانواده‌اش به خواستگاری‌ام آمد و سال‌۸۵ با هم ازدواج کردیم. وقتی با او ازدواج کردم تازه فهمیدم که او چقدر عاشق کارش است و به گفته خودش از دوران کودکی دوست داشت که پلیس شود و در نهایت هم در سال‌۸۳ از طریق آزمون برای خدمت در شغل مقدس پلیسی پذیرفته شد. چند روز قبل یکی از بستگانم فوت کرد و پرویز مرخصی گرفت تا با هم به شهرستان برویم و در مراسم عزاداری شرکت کنیم، اما به خاطر بیماری کرونا بستگانمان مراسمی برگزار نکردند و ما هم به مسافرت نرفتیم. خوشحال بودم از اینکه چند روزی همسرم در خانه در کنار من است، اما او عاشق کارش بود و وقتی متوجه می‌شد همکارانش به او نیاز دارند ترجیح می‌داد به محل کارش برود. آن روز او مرخصی داشت که فهمید نیرو کم دارند و راهی محل کارش شد. دل شوره داشتم و انگار به من الهام شده بود که باید پرویز نرود، اما نمی‌توانستم مانع کارش شوم و او راهی محل کارش شد. خانه ما در پردیس است که ساعت‌۱۱ او از خانه بیرون رفت. ساعتی بعد نگرانش شدم و با او تماس گرفتم، اما جواب نداد و من خبر نداشتم که چه اتفاقی برای او رخ داده است.

وی ادامه داد: به گفته شاهدان آن روز مردمیانسال وقتی می‌بیند همسر قبلی‌اش با حکم تخلیه آمده‌است، مقابل واحد کنار آسانسور روی خودش بنزین می‌ریزد و بعد کبریت را نشان همه می‌دهد و تهدید به آتش‌سوزی می‌کند که شوهرم او را بغل می‌گیرد به طوریکه لباس‌های خودش هم آغشته به بنزین می‌شود. شوهرم او را آرام می‌کند و در نهایت کبریت را از دست مرد میانسال می‌گیرد و خیالش راحت می‌شود. در این لحظه مرد میانسال درخواست آب می‌کند که شوهرم از داخل آشپزخانه برای او آب می‌آورد، اما مرد میانسال ناگهان فندکی از جیبش بیرون می‌آورد و خودش را آتش می‌زند و به داخل آپارتمان می‌رود. وی در حالی که گریه امانش نمی‌دهد، ادامه داد: شوهرم مرد دل رحمی بود و همیشه به دیگران کمک می‌کرد و به همین خاطر وقتی دیده‌بود، مرد میانسال آتش گرفته است به کمک او می‌رود و خودش هم گرفتار آتش می‌شود.

به گفته پزشکان، شوهرم در این حادثه دچار ۶۰‌درصد سوختگی از ناحیه دست، صورت، شکم شده و، چون درد زیادی داشته بی‌هوشش کرده‌اند تا داخل ریه‌اش لوله‌گذاری کنند. پزشکان می‌گویند اگر ریتم ضربان قلب او نرمال شود آخر هفته عمل جراحی می‌شود. شوهرم قبل از بی‌هوشی از من خواست مواظب فرزندانش باشم و من هم الان از مردم می‌خواهم برای سلامتی شوهرم در این شب‌ها دعا کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟