پایان سرقت های یاسر و همدستانش در تهران / آنها در پارکینگ خانه ها چه می کردند؟ + عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران گفت: 25 خرداد سال جاری پرونده ای تحت عنوان مظنونیت به سرقت و دستگیری 2 مرد به نام های یاسر و کریم به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود : محتویات پرونده حاکی از آن بود، ماموران گشت کلانتری 157 مسعودیه حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یاسر و کریم که به صورت مشکوکی در حال پرسه زنی در خیابان بودند مظنون می شوند و هردو متهم را برای بررسی موضوع به کلانتری انتقال می دهند و بازرسی از آنها تعدادی ابزار و ادوات مخصوص سرقت کشف می کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با ارسال پرونده به دادسرای ناحیه 34 تهران و به دستور قضائی هر دو متهم برای بررسی موضوع و تحقیقات تکمیلی به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل شدند.

تحقیق از 2 سارق سابقه دار

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران، توضیح داد: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه در گام اول تحقیقات با استعلام از سامانه های ناجا متوجه می شوند هر دو متهم دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت می باشند که با بررسی پرونده های مطروحه در پایگاه برای کارآگاهان مسجل می شود هر دو متهم در چند ماهه اخیر مرتکب سرقت های متعدد و دستبرد از انباری و پارکنیگ های مسکونی زده اند .

اعتراف به سرقت انباری خانه ها

سرهنگ کنجوریان بیان داشت : با توجه به ادله بدست آمده هر دو متهم مورد بازجویی قرار می گیرند و زمانی که خود را در محاصره مستندات کارآگاهان می بینند به ناچار لب به اعتراف گشوده و اظهار می دارند با همدستی یکی از دوستانشان به نام سامان سرقت ها انجام داده اند و تا کنون مرتکب 3 فقره سرقت شده اند.

این مقام پلیسی در ادامه گفت : با هماهنگی مقام قضائی دستگیری سامان در دستور کار قرار می گیرد که با تلاش بی وقفه کارآگاهان سومین متهم پرونده در یکم تیرماه در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر می شود .

وی عنوان کرد: با انتقال سامان به پلیس آگاهی ضمن قبول سرقت و همدستی با سارقان اظهار می دارد : برای تامین مخارج زندگی و تهیه مواد مخدر 3 فقره سرقت را انجام داده ایم و با فروش لوازم مسروقه به افراد رهگذر بیش از 30 میلیون تومان بدست آوردیم .

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت : با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی و شناسایی محل های سرقت پرونده برای ادامه روند دادرسی به دادسرای ناحیه 34 تهران ارسال و با دستور مقام قضائیی متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟