ماجرای کلاهبردارانی که با دسته گل زنان پولدار را شکار می کردند

کلاهبردارانی که با دسته گل می آیند اینجاست که در نهایت شگفتی همکاران من متوجه شدند تنها اطلاعاتی که شاکی از متهم دارد یک شماره تلفن می باشد و در حالی این خانم 200 میلیون تومان وجه نقد ظرف مدت یک ماه آشنایی، در اختیار این فرد قرار داده است.

سال ها پیش وقتی افراد برای انجام امورات زندگی خویش پا را از خانه بیرون می گذاشتند کمتر کسی به ذهنش خطور می کرد که روزی فرا می رسد که همه کارهای خود از پرداخت اقساط ماهیانه و جابجایی پول و خرید مایحتاج زندگی تا پیدا کردن همسر را می توانید از گوشه اتاق خواب خود و با یک وسیله کوچک در دست انجام دهید .

به گزارش رکنا، اما این سهولت در انجام امور و گره خوردن فضای مجازی با ابعاد مختلف زندگی نباید ما را از این حقیقت غافل کند که این فضا نیمه تاریکی نیز دارد که به شدت مورد علاقه مجرمان و کلاهبرداران می باشد و وقتی با یک کلیک ساده وارد یک سایت می شوید محیط سایت می تواند به اندازه یک خیابان یا محله ی ناشناخته ی لبریز از اراذل و اوباش و مجرمان، شما را در معرض انواع خطرات قرار دهد. اتفاقی که این روزها با وجود هشدارهای مکرر پلیس آگاهی از طریق سایت های همسریابی برای برخی از دختران جوان رخ می دهد .

در جدیدترین پرونده متشکله در یکی از پایگاه های پلیس آگاهی ما شاهد آشنایی یک خانم جوان از طریق یکی از سایت های همسریابی با فرد کلاهبرداری بودیم که ضمن معرفی خود به عنوان مرد مجردی که قصد ازدواج با شاکی را دارد با اطلاع از مشکلات خانوادگی و دغدغه های این خانم خود را فردی صاحب نفوذ معرفی می کند که می تواند در ازای دریافت وجه مشکلات شاکیه را حل کند .

کلاهبرداری از زنان پولدار با دسته گل / مردانی که یک شبه گم می شدند

پس از گذشت یک ماه و دریافت نزدیک به 200میلیون تومان از مال باخته خانم جوان به وی شک کرده و با مراجعه به پایگاه پلیس آگاهی طرح شکایت می کند. اینجاست که در نهایت شگفتی همکاران من متوجه شدند تنها اطلاعاتی که شاکی از متهم دارد یک شماره تلفن می باشد و این خانم در حالی دویست میلیون تومان وجه نقد را ظرف مدت یک ماه آشنایی، در اختیار این فرد قرار داده که کوچکترین شناختی بیشتر از آنچه متهم در پروفایل ساختگی خود در سایت همسریابی ارائه کرده از وی ندارد. بررسی های انجام گرفته توسط کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص کرد فرد مورد نظر دارای ده ها سابقه کلاهبرداری می باشد و این بار اولی نیست که با دسته گل و پروفایل ساختگی به سراغ سوژه مورد نظر خود رفته است .

با توجه به اینکه اکثر خانم هایی که در سایت های همسریابی عضو می شوند جز زنان تحصیل کرده جامعه هستند و در اجتماع حضور فعال و پر رنگ دارند انتظار می رود در برخورد با افراد با احتیاط بیشتری عمل نمایند اما متاسفانه اعتماد نابجا به سایت های همسریابی باعث می شود تا این خانم ها براحتی در جایگاه مال باخته قرار بگیرند .

خانم های جوان باید به خاطر داشته باشند سایت همسریابی مانند خیابان، پارک یا محل کار شماست که صرفا زمینه آشنایی افراد را فراهم می کند اما راستی آزمایی ادعاهای افراد با خود شماست و باید تا قبل از اطمینان از صحت ادعاهای افراد اجازه ورود آنها به زندگی شخصی خود را ندهید .

همیشه در جریان آشنایی با افراد مختلف نسبت به طرح پیشنهادات وسوسه انگیز مالی با دیده تردید بنگرید و محتاطانه عمل کنید.

تنها راه در امان ماندن از آسیب های فضای مجازی رعایت تمام اصولی است که در زندگی واقعی موظف به رعایت آنها هستید .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 سردار علیرضا لطفی – رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ

آیا این خبر مفید بود؟