نقشه پلید دکتر داروساز برای زنان در یزد / اطلاعات سپاه فاش کرد

دکتر داروساز در یزد که با جان زنان بازی می کرد به دام اطلاعات سپاه افتاد.

 

یک داروخانه با توجه به ۲ میلیارد ریال تخلف و بازی با جان زنان نابارور از سوی مقام قضایی و همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه الغدیر در مرکز استان یزد پلمب شد.

 برخی از تخلف‌های این داروخانه شامل خرید سهمیه قابل‌توجه داروی ستروتاید (داروی ناباروری) که نیاز به نگهداری در یخچال و در دمای ۲ تا هشت درجه سانتیگراد دارد و نیز انتقال به تهران بدون در نظر گرفتن شرایط خاص آن از طریق باربری بین شهری، تغییر برچسب دارو و درج تاریخ جدید به جای داروی تاریخ گذشته و نگهداری آن در شرایط ناسالم است.

دکتر پلید در یزد به دام افتاد

با توجه به بیماری کرونا و فروش نرفتن مقدار زیادی از داروهای موجود در این ارتباط در داروخانه‌ها زمان مصرف تعدادی از داروها به پایان رسیده و برخی از سودجویان اقدام به جعل برچسب و تغییر تاریخ مندرج بر روی جلد دارو کرده و یا می کنند، بنابراین لازم است شهروندان در زمان خرید از داروخانه‌ها با استفاده از سامانه (www.ttac.ir) از اصالت آن اطمینان حاصل کنند.

مردم یزد لازم است در صورت مشاهده موارد مشابه را سریعا با شماره ۱۱۴ اطلاع رسانی کنند و استان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۰۰ داروخانه در ۱۰ شهرستان دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۲۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری دیروز( چهارشنبه) افزود: از ۲۴ساعت گذشته تا ظهر اول مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۹۳۴ نفر آنها بستری شدند.

وی گفت: تاکنون ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند ،همچنین سه هزار و ۶۰۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

اطلاعات سپاه دست دکتر پلید را در یزد رو کرد

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۷۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: همانند روزهای گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز است و شرایط از لحاظ شیوع بیماری کوید -۱۹ در استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارد.

لاری گفت: شرایط بهداشتی ۱۲ استان در وضعیت قرمز و ۱۳ استان در وضعیت هشدار قرار دارد و هشت درصد از شهرستان‌هایی که در وضعیت قرمز بودند کاهش یافته، اما ۴۰ درصد از شهرها به حالت هشدار تغییر پیدا کرده‌اند.

وی بیان کرد: در مازندران با روند افزایشی بیماری روبرو هستیم، آمار بستری روزانه به سه برابر در روز افزایش یافته که ۱۰ شهرستان به شهرستان‌های قرمز استان افزوده شده و در حال حاضر در مازندران ۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟