کارتل های مواد مخدر در ایران دستگیر شدند

3 عضو اصلی یک باند بین المللی مواد مخدر کشور به دام افتادند.

به گزارش رکنا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه از دستگیری ۳ عضو یک باند بین المللی قاچاق طی چند روز گذشته خبر داد و افزود: این افراد از طریق ارسال مرسولات پستی اقدام به فعالیت مجرمانه می‌کردند.

سه نفر از اعضای این باند دستگیر شده و مابقی فعالین این حوزه که به صورت رابط در برخی از کشورها هستند، تحت تعقیب می‌باشند؛ اطلاعات یکی از اعضای اصلی که در خارج از کشور سکونت دارند برای پلیس کشور مبدأ ارسال شده و فرآیند دستگیریش دنبال می‌شود.

وی درباره شیوه فعالیت اعضای این باند، توضیح داد: این افراد از بستر فضای مجازی استفاده کرده و رابطینی در ۶ کشور داشتند و از طریق ارسال مرسولات پستی از کشورهای شرقی به غربی در گستره چند قاره (آسیا، اروپا، اقیانوسیه …)، شیشه توزیع می‌کردند.

سرهنگ کریمی با اشاره به دستگیری اعضا اصلی این باند، تاکید کرد: ۶۰ کیلوگرم شیشه در قالب مرسولات پستی از این افراد کشف شده؛ بسته‌های پستی شامل یک تا ۴ کیلوگرم مواد مخدر بوده است.

دستگیری اعضای باند حرفه ای مخدر در ایران

این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نگرانی از فعالیت کشوری در همسایگی ایران در شرق به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر، مطرح کرد: در همسایگی شرق ما علاوه بر اینکه تولید مخدر سنتی افزایش یافته، تولید مواد مخدر صنعتی و روان گردان نیز به طور چشمگیر و فزاینده ای در حال افزایش است؛ در گذشته بیشتر تولیدات شأن تریاک و هروئین بود اما اخیراً به سمت و سوی تولید شیشه رفته اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟