محکومیت پزشکانی که مرگ مادر زائو را رقم زدند / بوشهر

به گزارش رکنا، متن اطلاعیه شماره ۲ مدیریت درمان تامین اجتماعی بوشهر با محور تشکیل جلسه ای با حضور مدیر درمان برای بررسی و رسیدگی به موضوع که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته، در ادامه آمده است:

"به اطلاع شهروندان گرامی استان بوشهر می رساند در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳ پیرو جلسه اولیه کمیته مورتالیتی (مرگ و میر) در بیمارستان، جلسه ای کارشناسی با حضور دکتر زهرا نویدی فرد مدیر درمان تامین اجتماعی استان و کارشناسان ستادی ذی ربط در خصوصی این رویداد تلخ تشکیل گردید.

محدودیت فعالیت تعدادی از کادر درمانی درگیر با پرونده مرگ مادر باردار بوشهری

در این جلسه مدیر درمان در ابتدا ضمن ابراز تاسف شدید و عرض تسلیت به خانواده محترم مرحومه و مردم شریف استان بابت این موضوع، تاکیداتی بر سرعت، دقت و پیگیری مجدانه تا حصول نتیجه از مراجع قانونیِ تشخیص و تعین تکلیف نهایی پرونده را بیان نمود.

باید به عرض مردم محترم استان برسانیم که گرچه مرجع رسیدگی کننده به این گونه حوادث دستگاه های بالادستی مانند کمیته مرگ و میر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی کشور و دستگاه محترم قضا است، ولی مع الوصف حسب صلاحدید، اقدامات پیشگیرانه تا اظهار نظر نهایی و روشن شدن ابعاد پرونده انجام گردیده که مدیر درمان دستورات لازم در چارچوب اختیارات اداری مشخص شده در قانون و همچنین اقدامات قانونی در جهت محدودیت فعالیت تعدادی از کادر درمانگر درگیر با این پرونده را صادر نمود.

مرگ زن باردار بوشهر در بیمارستان سلمان فارسی

در پایان این جلسه نیز مقرر شد پرونده مذکور به همراه کار کارشناسی های مقدماتی و ثانویه انجام شده، برای اقدامات قانونی لازم به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ارسال گردد.

مطمئنا حسب وظیفه به محض مشخص شدن نتیجه در هر مرحله ای، این مدیریت خود را ملزم به اطلاع رسانی به موقع و شفاف به خانواده داغدیده ایشان و مردم شریف استان می داند.

روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۹ زن بارداری در حین زایمان در بیمارستان سلمان فارسی جان باخت، پس از این اتفاق اخباری مبنی بر اینکه مرگ مادر باردار و فرزندش بر اثر خطای پزشک و اصرار بر زایمان طبیعی بوده است منتشر شد که این موضوع در کمیته های تخصصی و کمیسیون ویژه علوم پزشکی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟