16 مرد تیرانداز زن آبادانی را تهدید به مرگ کردند + فیلم لحظه تیراندازی
حجم ویدیو: 3.96M | مدت زمان ویدیو: 00:00:36

به گزارش اختصاصی حوادث رکنا، در پی فوت پسر جوان آبادانی در فروردین ماه امسال به دلیل مصرف مشروبات الکلی مرگبار دوستان این فرد در چهلم وی در تاریخ 23اردیبهشت ماه با چندین سلاح کلاشینکف وکلت کمری منطقه ذوالفقار یک را تبدیل به منطقه جنگی کردند که در این مراسم نزدیک به 500 گلوله هوایی شلیک و باعث رعب وحشت گروهی از شهروندان آبادانی شد.

اعتراضات مردم آبادان

زن جوانی به نام موسوی از اهالی منطقه ذوالفقار یک به خبرنگار رکنا گفت: در زمان برگزاری مراسم چهلم جوان فوت شده در مسیر خانه بودم و با توجه به بیماری قلبی که دارم وقتی دوستان این جوان شروع به شلیک هوایی کردند از ترس حالم بد شد و از پسر مسلح خواستم تا من به خانه بروم و بعد به تیراندازی هایش ادامه دهد اما جوان اسلحه به دست با فحاشی اسلحه را به سمتم گرفت و ادعا کرد اگر اعتراض کنم مرا هدف قرار می دهد که از ترس با حال بدی که داشتم خودم را به خانه رساندم.

یکی دیگر از اهالی این منطقه افزود: در زمان مراسم خاکسپاری پسر جوان شدت تیراندازی ها بدتر بود و جالب است مسئولان ادعا می کنند که اوضاع در روز تشییع جنازه تحت کنترل بوده و هیچ تیری در مراسم این جوان شلیک نشده است.

مرد جوان گفت: ساعت 4 صبح چهلم این پسر جوان پس از تیراندازی های وحشت آور در منطقه ذوالفقاری خانواده و بستگان این جوان با حضور در کوچه اقدام به جمع کردن پوکه ها و پاک کردن آثار جرمشان کردند.

قدرت نمایی اراذل و اوباش

در مراسم چهلم این جوان در ساعت 22 شامگاه سه شنبه 23 اردیبهشت ماه تعدادی از اراذل اوباش برای قدرت نمایی در مراسم این جوان شروع به تیراندازی هوایی کردند و این در حال بود که پلیس برای برقراری امنیت در محل حضور داشت و افراد مسلح از تیراندازی هایشان به صورت زنده در فضای مجازی فیلمبرداری کردند که باعث ترس و وحشت اهالی منطقه شده بود و این فیلم نیز بازتاب های بدی به همراه داشت.

واکنش پلیس آبادان به تیراندازی های وحشت آور

سرهنگ سید محسن تقی زاده رییس پلیس آبادان در خصوص این تیراندازی ها به خبرنگار رکنا گفت: 12 نفر از عاملان اصلی تیراندازی های وحشت آور در مراسم چهلم پسر جوان دستگیر شده اند.

وی افزود: در مراسم تشییع جنازه این جون که بخاطر مصرف مشروبات الکلی فوت کرده است محدودیت های زیادی را به اجرا گذاشتیم و هیچ اتفاقی رخ نداد و قرار نبود که مراسم چهلم این جوان نیز برگزار شود تا اینکه ماموران کلانتری 18 ذوالفقاری اطلاع پیدا کردند مراسمی برای چهلم این جوان برگزار شده که خیلی زود تیم های پلیسی به محل اعزام شدند.

این مقام پلیسی ادامه داد: تیم های پلیسی با حضور در محل مشاهده کردند 100 نفراز دوستان و بستگان این جوان مراسم چهلم را برگزار کردند که در این راستا تعدادی از اراذل اوباش نیز با در دست داشتن تفنگ های جنگی از قبیل کلاشینکف، کلت کمری باگستاخی در برابر پلیس شروع به تیراندازی هوایی کردند.

سرهنگ تقی زاده گفت: ماموران در این مرحله با تیراندازی به سمت افراد مسلح موفق به دستگیر 3 تن از عاملان این تیراندازی شدند و ماموران پلیس امنیت با اقدامات فنی و اطلاعاتی در محل و جمع آوری فیلم های دوربین مداربسته منطقه ذوالفقاری در عملیات دیگری موفق به دستگیری 13 متهم مدیگر این پرونده شدند .

رییس پلیس آبادان عنوان کرد: 16 متهم دستگیر شده با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند و تلاش برای دستگیری دیگر افراد که در این مراسم اقدام به تیراندازی کردند ادامه دارد.

وی افزود: صاحب مجلس ترحیم که اقدام به برگزاری این مراسم وحشت آور شده است نیز تحت تعقیب دستگاه قضایی و پلیس قرار دارد که باید نسبت به برگزاری این مراسم وحشت آور پاسخپو باشد.

واکنش دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبادان

حمید مرانی پور، نماینده دادستان عمومی و انقلاب آبادان نیز در این خصوص گفت: با برگزارکنندگان مجالس عروس و ترحیم که اقدام به تیراندازی هوایی می کنند برخورد قضایی می شود.

مرانی پور نسبت به برپایی مجالس و اجتماعات در روزهای کرونایی به خبرنگار رکنا گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور و وضعیت قرمز در استان خوزستان همچنان برگزاری هرگونه مراسم ترحیم یا جشن عروسی و برپایی اجتماعات ممنوع است و در صورت برگزار این مراسمات با عوامل آنها برخورد قضایی خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: 16 نفر از عوامل تیراندازی های اخیر در منطقه ذوالفقاری دستگیر شدند و دادستانی وظیفه خود می داند که با اعمال قانون با افرادی که با تیراندازی و قدرت نمایی باعث سلب آسایش و امنیت شهروندان می شوند برخورد کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

علی رنجکش

آیا این خبر مفید بود؟