دزدی فقط در 10 ثانیه / این 2 دزد هیچ رحمی نداشتند! +عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: 23 دی ماه سال گذشته ماموران گشت کلانتری 106 نامجو هنگام گشت زنی های انتظامی به یک دستگاه موتورسواری مظنون می شوند که با توقف موتورسیکلت و بررسی شماره پلاک آن متوجه سرقتی بودن آن می شوند.

وی ادامه داد: با دستگیری موتورسوار و توقیف موتورسیکلت، متهم پرونده برای تحقیقات بعدی و رسیدگی تخصصی به دستور دادیار شعبه هفتم دادسرای ناحیه 15 تهران در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار می گیرد.

این مقام انتظامی گفت: در گام نخست تحقیقات پلیسی، متهم پرونده اذعان داشت: موتورسیکلت متعلق به دوستش می باشد و به صورت امانت در نزد وی بوده و اطلاعی از سرقتی بودن آن ندارد. با ارائه شواهد و قرائن و تصاویر اخذ شده از صحنه های سرقت متهم دیگر چاره ای جزء بیان حقیقت نداشت و به سرقت 2 دستگاه موتورسیکلت از نوع پالس و NS اعتراف کرد و با همکاری وی موتورسیکلت های سرقتی کشف و پس از شناسایی مال باختگان به آنها تحویل شد.

دستگیری دزدان موتور سیکلت

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: متهم در ادامه اظهارت خود به کارآگاهان گفت: موتورسیکلت ها را با همدستی یک از دوستانش به نام سینا سرقت کرده است که با اخذ دستور مقام قضائی دومین متهم پرونده نیز که تحت تعقیب دادسرای ناحیه 15 بود، در دهم اردیبهشت ماه دستگیر و در بازرسی از مخفی گاه وی یک دستگاه موتورسیکلت پالس سرقتی کشف شد.

سرقت ماشین و موتور در کمتر از 10 ثانیه

این مقام پلیسی افزود: سینا پس از دستگیری معترف شد، با شیوه و شگرد های خاص کمتر از 10 ثانیه موتورسیکلت و خودرو هایی که فاقد قفل بودند سرقت می کنند و به سرقت 5 دستگاه اتومبیل مزدا3 ،6 دستگاه موتورسیکلت ،4 فقره سرقت داخل خودرو ، یک دستگاه سرقت خودرو پاترول و یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک اعترف کرد.

وی با اشاره به اینکه متهمان در مجموع به 17 فقره سرقت خودرو و موتورسیکلت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند، گفت: متهمان معترف شدند پس از سرقت وسایل نقلیه سرقتی آنها را بعد از چند روز در محلی خلوت رها می کردند و تا کنون بیش از یک میلیارد ریال از مجموع سرقت ها بدست آورده ایم .

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی با بیان اینکه در این رابطه مالخر اموال سرقتی به نام فریبرز شناسایی شد، گفت: با دستور قضائی وی در مخفیگاه واقع در پل چوبی در بیستم اردیبهشت ماه دستگیر و جرم ارتکابی اعتراف کرد.

به گفته سرهنگ دستخال تا کنون 15 تن از مال باختگان شناسایی و هر سه متهم در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟