ناگفته های فعالیت سرکرده باند قاچاق دختران ایرانی + فیلم
حجم ویدیو: 8.23M | مدت زمان ویدیو: 00:01:16

دستگیری شهروز ملقب به الکس

تصاویر کشف شده از متهمان اصلی شبکه

به گزارش رکنا ، سرکرده شبکه قاچاق دختران ایرانی به مالزی پس از سه سال عملیات نامحسوس پلیس امنیت ، روز یکشنبه در مالزی دستگیر و به تهران منتقل شد. متهم معروف به الکس ، دختران ایرانی را در اینستاگرام شکار و برای اقدامات سیاه خود به مالزی قاچاق می‌کرد. متهم معروف به الکس از سه سال قبل با تشکیل باندی، زنان و دختران ایرانی را برای بهره‌کشی جنسی به مالزی قاچاق می‌کرد. پلیس اطلاعات و امنیت ایران پس از شناسایی فعالیت این باند، تحقیقات خود را آغاز کرد و در این مدت این متهم و همدستانش را زیر نظر گرفت تا با جمع آوری مستندات دستگیر و به ایران منتقل شود.

فرار از کشور

 الکس نام مستعار مردی ایرانی است که برای فاش نشدن هویت واقعی‌اش، آن را برای خود انتخاب کرده بود. شهروز . س نام واقعی اوست و تا به حال به خاطر اقدامات مجرمانه‌اش از کشورهای آمریکا و امارات دیپروت و مجبور به ترک ایران شده بود.

 شهروز از سال 90 اقدامات غیرقانونی‌اش را در آمریکا آغاز کرد و با افشای اقداماتش از این کشور اخراج و به دبی مهاجرت کرد. او در آنجا هم دست از جنایت‌های سیاه خود برنداشت و چند ماه بعد طی یک پرونده تجاوز به عنف شناسایی و دستگیر شد.

تجاوز جلوی چشم پدر خانواده

 یکی از دختران که طعمه‌های شهروز را برایش شکار می‌کرد، در باره اقدامات مجرمانه این فرد خطرناک می گوید: شهروز به همراه چند نفر دیگر در دبی اقدام به گروگانگیری اعضای یک خانواده کردند. آنها جلوی چشم پدر خانواده به مادر خانواده و دختر آنها تجاوز کردند. وی پس از دستگیری به خاطر این کار شش ماه زندانی و بعد هم دیپورت شد.

همکاری غیر اخلاقی مادر و پسر

 شهروز پس از اخراج از امارات راهی ایران شد و چندی بعد مادرش هم با ترک آمریکا نزد او آمد. مادر و پسر در ایران شبکه اسکورت دختران را راه‌اندازی کرده و برای شکار طعمه‌هایشان سراغ اینستاگرام رفتند. آن‌طور که همدستانش فاش کرده‌اند، او بیشتر طعمه‌هایش را از میان دخترانی که عکس‌های نیمه عریان از خود به اشتراک گذاشته بودند ، انتخاب می‌کرد و در دایرکت با آنها وارد گفت و گو می شد.

فریب با وسایل لاکچری

شهروز برای این‌که آنها را به همراهی با خود متقاعد کند، در خانه‌های لاکچری شمال تهران که خودروی گرانقیمتی در حیاط آن پارک بود، قرار می‌گذاشت. سرکرده شبکه در گفت‌و‌گو با دختران مدعی می‌شد در صورت همکاری با این شبکه همین زندگی در انتظارشان است. دختران ساده‌لوح هم فریب حرف‌های شهروز و همدستانش را خورده و برای رسیدن به زندگی لاکچری با او همراه می‌شدند؛ اما اعضای این شبکه آنها در دامی گرفتار می‌کردند که راه برگشت را برایشان غیرممکن می‌کرد.

راه اندازی سایت به کمک تاجر هندی

شهروز با تغییر اسم خود به الکس ، فعالیت خود را با کمک مادرش و دو دختر در دبی آغاز کرد و با کمک یک تاجر هندی برای گسترش کارش ، سایتی راه‌اندازی کرد. از سوی دیگر الکس متوجه شد ، ایران مخفیگاه امنی برای او نیست به همین خاطر راهی مالزی شد و همدستانش همراه دختران ساده لوح به این کشور مهاجرت کردند تا فعالیت زیرزمینی‌اش در این کشور آغاز شود. وی پس از شکار دختران، آنها را به مالزی می‌کشاند و از آنها سوء استفاده می‌کرد. گسترش فعالیت‌های او باعث شد، چندی قبل مستندی از اقدامات مجرمانه‌ باند او تهیه و برای هشدار به جوانان به‌خصوص دختران منتشر شود. از سوی دیگر ماموران پلیس امنیت و اطلاعات ایران او را زیر نظر گرفته و از اقدامات مجرمانه‌اش مستند سازی کردند تا بتوانند با کمک اینترپل او را در مالزی دستگیر و به ایران منتقل کنند.

دستگیری پس از 3 سال

 سرانجام بعد از سه سال تعقیب و مراقبت، نوبت به دستگیری او رسید . ماموران اینترپل با توجه به مدارکی که پلیس ایران در اختیارشان قرار داده بود، وارد عمل شدند و شهروز را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. شهروز که حاشیه امنی برای خود تصور کرده‌بود، وقتی دستبند پلیس را بر دستانش دید، شوکه شد. شامگاه یکشنبه هواپیمای حامل او در فرودگاه امام خمینی (ره) بر زمین نشست و او برای محاکمه به دستگاه قضایی سپرده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟