بخشش بزرگ خانواده همدانی در شب های قدر

به گزارش رکنا، مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: گذشت اولیای دم از دریافت دیه فرزندشان به حرمت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) و شب‌های قدر، زمینه آزادی جوان زندانی را فراهم کرد.

یدالله روحانی منش روز پنجشنبه بیان کرد: این زندانی به علت ناتوانی در پرداخت دیه قتل غیرعمد در زندان به سر می برد که با گذشت خانواده شاکی و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض از سوی ستاد دیه به اولیای دم، آزاد شد.

گذشت اولیای دم همدانی از دریافت دیه به حرمت شب‌های قدر

وی درباره علت زندانی شدن این جوان گفت: در یکی از روستاهای فامنین یک منبع آب برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز روستاییان پیش بینی شده و شبکه آب تمامی ساکنان روستا به علت نبود کنتوری به یکدیگر متصل است.

ماجرای قتل غیرعمد جوان همدانی چه بود؟

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان افزود: چندی پیش شورای روستا برای جلوگیری از سوراخ شدن این منبع اقدام به «قیرگونی» کردن داخل آن کرده اما تابش مستقیم نور آفتاب به این منبع موجب نرم شدن قیر و روان شدن آن به داخل لوله و گرفتگی مسیر لوله آب برخی از ساکنان روستا شد.

روحانی منش ادامه داد: ساکنان این روستا در اقدامی غیر اصولی و خطر آفرین برای باز کردن مسیر آب، از گاز مایع استفاده کرده و با فشار گاز مایع اقدام به رفع انسداد مسیر جریان آب آشامیدنی ‌کردند.

وی بیان کرد: البته شورای اسلامی روستا نسبت به این موضوع به ساکنان این منطقه هشدار داده و تبعات این اقدام خطر آفرین را گوشزد کرده بود اما همچنان استفاده از این روش برای بازکردن مسیر آب مورد اقبال مردم بود.

بلای هولناکی که سر جوان همدانی آمد

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: این جوان نیز در روز حادثه به مدد یکی از بستگان برای بازکردن مسیر لوله آب پرداخته غافل از اینکه گاز مایع از طریق لوله وارد منزل مسکونی و حمام خانه مجاور شده است.

روحانی منش گفت: در خانه مجاور نیز فرزند خانواده در حال استحمام بوده که گاز مایع وارد حمام شده و به علت قرار داشتن آبگرمکن داخل حمام ، به یکباره آبگرمکن منفجر شده و مرگ این جوان را رقم ‌زد.

وی بیان کرد: طبق نظر کارشناس دادگستری فامنین عامل بروز این حادثه ۷۰ درصد و خانواده متوفی نیز به علت قرار دادن آبگرمکن داخل حمام ۳۰ درصد مقصر شناخته شدند و به علت غیرعمد بودن این حادثه پرونده در ستاد دیه تشکیل و در نهایت این جوان همزمان با شب های قدر آزاد شد.

وی با بیان اینکه هم اینک ۲ تن دیگر به علت قتل غیر عمد متاثر از خطا و سهل انگاری در زندان به سر می برند گفت: هم اینک ۳۰۴ تن به علت جرائم غیر عمد زندانی شدند که هشت تن از آنها زن و مابقی مرد هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟