17 هزار و 100 خودرو به استان کرمانشاه ورود ممنوع شدند / یک هزار و 340 خودرو متخلف اعمال قانون شد +عکس

به گزارش اختصاصی خبرنگار انتظامی رکنا، سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی کرمانشاه به خبرنگار رکنا گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و طبیعت زیبا استان هر سال مسافران زیادی به کرمانشاه سفر می کنند و ماموران از همان روزهای ابتدایی آمادگی لازم برای پذیرایی و ایجاد امنیت برای مسافران را صورت گرفت اما با وجود شیوع کرونا ویروس محوریت ما به مقابله با کرونا ویروس تغییر پیدا کرد و طرح فاصله گذاری اجتماعی به اجرا رسید.

وی افزود: در حوزه اصناف هماهنگی های لازم با مجوعه های صنفی و سازمان معدن و صنعت برای نظارت بر بازار و بحث احتکارکنندگان اقلام سلامت محور از قبیل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده صورت گرفت که ماموران در عملیات های ویژه و پلیسی موفق به کشف 2 میلیون و 500 هزار اقلام سلامت محور احتکار شده و دستگیری 60 تن از عاملان این اقدام مجرمانه شدند که در یکی از پرونده ها 200 تن مواد ضدعفونی کننده و شوینده قاچاق در مسیر خروج از مرز کشف شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در طرح فاصله گذاری اجتماعی 2 هزار و 188 واحد تفریحی، اقامتی،هتل ها و مغازه ها تحت نظارت قرار گرفت که تعداد 911 واحد صنفی متخلف که قوانین را رعایت نمی کردند پلمب شدند.

سردار جاویدان در خصوص بحث ترافیکی به رکنا گفت: تردد ها 49 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت و از زمان شروع طرح فاصله گذاری اجتماعی تا روز 18 فروردین ماه امسال تصادف فوتی 68 درصد، تصادفات جرحی 36 درصد و تصادفات خسارتی 72 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشتیم و در خصوص تعداد فوت شدگان حوادث رانندگی نیز شاهد کاهش 75 درصدی هستیم.

رییس پلیس استان کرمانشاه اظهار داشت: با شروع طرح فاصله گذاری اجتماعی مسیرهای ورودی و خروجی شهر تحت نظر ماموران نیروی انتظامی و همراهی پلیس راه، پلیس راهور نیروهای بسیج و سازمان هلال احمر قرار گرفت و در 31 نقطه استان به اجرا گذاشته شد که از ورود 17 هزار و 100 خودروی غیربومی به استان جلوگیری شد و در همین راستا یک هزار و 340 خودرو متخلف اعمال قانون شده و تعداد 298 خودرو نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

این مقام انتظامی در خصوص رویداد جرائم در نوروز 99 ادامه داد: در بحث جرائم خشن خوشبختانه نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشتیم اما در موضوع جرائم خرد با 13 درصد افزایش روبرو بودیم و در مجموع کشفیات و دستگیری نیز 39 درصد افزایش داشتیم.

سردار جاویدان در پایان گفت: باید از مردم به خاطر همکاری و مشارکتی که در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با نیروی انتظامی داشتند قدردانی کنیم و امیدواریم با رعایت مصوباتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه میکند هر چه زودتر وضعیت به حالت عادی بازگردد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟