عکس خودکشی یکی از قاتلان صادق برمکی پس از فرار نافرجام از زندان مهاباد + فیلم
حجم ویدیو: 10.42M | مدت زمان ویدیو: 00:01:33

به گزارش رکنا ، به نقل از یک منبع آگاه یکی از قاتلان صادق برمکی به نام «سید دانیال-ز» که با اعتراف به قتل عمد به قصاص محکوم شده بود، پس از چند مرتبه تلاش برای خودکشی در آخر چهارشنبه گذشته در زندان میاندوآب دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.

فیلم مستند قتل صادق برمکی جوان مهابادی

خبر مرگ یکی از قاتلان صادق برمکی، جنجالی ترین پرونده قتل در سال 96، بهانه ای شد، خبرنگار رکنا با یکی از آشنایان صادق که بر این پرونده اشراف کامل دارد گفتگویی را داشته باشد.

چطور از خبر مرگ سید دانیال باخبر شدید ؟

روز گذشته برای پیگیری یک کار دیگر به دادگاه رفته بودم که دادستان مهاباد از خودکشی یکی از قاتلان صادق برمکی خبر داد.

مادر و پدر صادق هنگامی که خبر خودکشی یکی از قاتلان پسرشان را شنیدند چه حسی داشتند؟

خیلی خوشحال شدند، این پسر کار خانواده را برای اعدام دو تن دیگر از  قاتل های پسرشان راحت تر کرد. بلاخره برای مادر و پدر صادق سخت است طناب دار را به گردن 3 جوان بی اندازند و حالا که یکی از متهمان خود را کشته است، کار آنها راحت تر شده؛ خدا نمی گذارد حق مظلوم پایمال شود.

به پزارش رکنا، این شخص ادعا دارد که برای اعدام نشدن سید دانیال سن او را در شناسنامه دستکاری کردند و قصد داشتند سن او را یک سال از سن قانونی کمتر جلوه بدهند که این اقدام با هوشیاری قاضی شکست خورد. هنگامی که نتوانستند راهی برای رهایی این قاتل پیدا کنند پرونده قاتل را به سمت حقوق بشر سوق دادند. سازمان حقوق بشر که فریب سن دستکاری شده شناسنامه سید دانیال را خورده بود حکم اعدام برای جوان 17 ساله را نقص حقوق بشر دانست که این نقشه هم به جایی نرسید. سید دانیال 22 ساله زمانی که مرتکب قتل شد 19 سالش بود. قاضی پرونده در خصوص سید دانیال گفته بود که این شخص از همدستانش زرنگ تر و از ضریب هوشی بالاتری برخوردار بود.

از روز شورش در زندان مهاباد بگویید؟

سید دانیال و یکی دیگر از قاتلان صادق همراه 15 الی 16 نفر قصد فرار از زندان را هنگامی که زندانیان دست به شورش زدند، داشتند که پس از شورش و آتش سوزی در زندان ماموران متوجه نقشه آنها شدند و جلوی فرار قاتلان صادق را گرفتند و سپس او را به زندان میاندوآب منتقل کردند.

و بعد؟

خبر خودکشی سید دانیال منتشر شد.

نظر مادر دانیال چیست؟

او به دادستان مهاباد گفته که باید با چشمان خودش جنازه سید دانیال را ببیند، دادستان هم شماره وکیل خانواده صادق را گرفت تا هماهنگی های لازم برای این اقدام صورت گیرد.

عاقبت 2 قاتل بازمانده صادق چه می شود؟

آنها هم عاقبتی جز مرگ در انتظارشان نیست اما نحوه مرگ آنها با سید دانیال که خودکشی کرده است فرق می کند. طناب دار با دستان والدینی که 3 سال است خون دل می خورند دور گردن قاتلان گره زده می شود.

فکر می کنید حکم اعدام قاتلان صادق چه زمانی اجرا می شود؟

قولی که مسئولان دادند، ماه رمضان آغاز نشده آنها اعدام می شوند.

خانواده برمکی مشکلی برای تفاضل دیه نداشتند ؟

خیر، خدا را شکر با کمک مردم تفاضل دیه 2 تن از قاتلان صادق تهیه و پرداخت شد و با وجود اینکه سید دانیال دست به خودکشی زده است، تفاضل دیه به او تعلق نمی گیرد و به این ترتیب زمانی تا پایان پرونده صادق برمکی باقی نمانده است.

حرف آخر؟

از طرف خودم و والدین صادق برمکی که عزیزشان را به طرز هولناکی از دست دادند از قاضی، دادستان مهاباد و تمام مسئولانی که در این پرونده کمک کردند تشکر می کنم و همچنین از تمام کسانی که در پرداخت تفاضل دیه به ما کمک کردند قدردانی می کنم.

به گزارش رکنا، صادق برمکی، جوان ۱۹ ساله مهابادی که در آخرین روز از تابستان‌ سال ٩٦ با نقشه بی‌‌رحمانه دوستانش در جنایتی وحشتناک پس از ضربات ‌ساطور و سنگ در حالی‌ که هنوز نفس می‌کشید در شعله‌های آتش زنده زنده سوزانده شد. قاتلان بی‌رحم ‌از این کار ترسناک‌شان فیلم گرفته بودند؛ فیلمی که راز این قتل هولناک را فاش کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟