به گزارش رکنا، سرهنگ "محمدحسین باباکلانی فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت طلاجات کودکان در یکی از مناطق نجف آباد، ماموران پلیس آگاهی، دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: با تحقیقات انجام گرفته از مالباختگان و بررسی‌های میدانی مشخص شد سارقان دو زن هستند که در پوشش خانواده به کودکان نزدیک شده و با سرگرم کردن آن‌ها اقدام به سرقت طلاجاتشان می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: با مشخص شدن شیوه و شگرد سارقان، ماموران پس از چند روز تلاش مداوم یکی از سارقان را شناسایی و نامبرده را که زنی ۲۷ ساله بود را دستگیر که پس از پلیس اگاهی، در بازجویی‌های صورت گرفته به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت چند فقره النگو و طلاجات کودکان به همراه خواهرش اعتراف کرد. سرهنگ باباکلانی اظهار داشت: ماموران با هماهنگی مقام قضائی و همکاری متهمه، با استفاده از شگرد‌های پلیسی دومین متهمه و همچنین مالخر طلاجات را نیز طی ۲ عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در پایان از تحویل متهمان به مراجع قضائی خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: پدر و مادر در پیشگیری از وقوع این گونه سرقت‌ها نقش مهمی دارند چرا که پلیس بار‌ها تذکر داده خانواده‌ها از آویختن طلا به کودکان خود در کوچه و خیابان که وسوسه سارقان را در پی دارد جدا خودداری کنند و مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند و به کودکان خود بیاموزید که در اماکن عمومی از مقابل چشمان شما دور نشوند و هرگز به افراد غریبه اعتماد نکنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟