به گزارش رکنا، ده ها تن فرآورده های معدنی را از استان سیستان و بلوچستان بارگیری کرده بود و به سمت استان های شمالی کشور در حرکت بود. او شهرستان بجستان را پشت سرگذاشته بود اما به شهرستان بردسکن نرسید.

این تریلی غول پیکر در میانه راه دچار سانحه و در حاشیه جاده واژگون شد. با گزارش سانحه به پلیس و حضور مأموران مشخص شد راننده در صحنه حضور ندارد و همین موضوع ظن پلیس را برانگیخت.

سردار محمدکاظم تقوی که از روزهای قبل پیگیر دستگیری یک شرور در مشهد بود و تنها چند ساعت از ماجرای دستگیری متهم می گذشت، پا به این ماجرای مرموز گذاشت و با صدور دستور تخصصی از مأموران خواست تا از راز سر به مهر این پرونده مشکوک، سردر بیاورند.

 در جست و جوی شرور خیابانی

پاتوقش در محدوده بولوار توس بود. شکایت های زیادی از او شده بود، اوباشگری، شرارت های خیابانی، مزاحمت برای مردم و تلخ کردن کام شهروندان، تنها چند نمونه از مجموعه شرارت های این متهم بود.

در ادامه اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی، با دستور سردار تقوی فرمانده انتظامی استان، گروهی از مأموران کلانتری سپاد مأمور به شکار این متهم شدند. ردپای او همه جا بود، اما خودش هیچ جا نبود. همه از او شکایت داشتند و دست به دامن قانون شده بودند، اما هیچ کس از محل اختفای او خبر نداشت. همین دلایل کافی بود تا دامنه تحقیقات مأموران از یک محله و دو محله فراتر برود و چندین منطقه را برای شناسایی این متهم خطرناک جست و جو کنند.

مأموران تمام سرنخ ها و گزارش هایی که نشان می داد متهم در چه ساعت هایی در کدام محله ها بوده است را کنار هم چیدند و در یک جمع بندی به بولوار توس رسیدند. عملیات با ظرافت بیشتری دنبال شد و هرلحظه احتمال پیدا شدن سر وکله متهم متصور بود.

شلیک به پلیس

تیم عملیاتی که خوب می دانستند این گونه متهمان تنها در اثر یک اشتباه خودشان را به تله می اندازند، مترصد فرصت بودند، فرصتی که خیلی زود با کشف محل قرار متهم با فردی دیگر به دست آمد. مأموران با حضور در محل قرار متوجه شدند که تنها یک خودروی پی کی با یک سرنشین در این محل حضور دارد و خبری از متهم نیست. موضوعی که با اولین شلیک گلوله اسلحه شکاری از سمت تنها سرنشین خودروی پی کی نشان داد که او همان متهم تحت تعقیب است. اولین گلوله یعنی آغاز یک آتش بازی گسترده از هر دو طرف درگیری. مأموران کلانتری سپاد نیز با گشودن آتش به سمت خودروی متهم، تنها در 3 دقیقه او را وادار به تسلیم کردند.

در بازرسی از خودروی او یک جفت پلاک مربوط به یک خودروی سرقتی کشف شد. شناسایی یک کیف دستی نیز نشان داد که محتویات آن مواد مخدر صنعتی مشکوک به شیشه است. تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

یک غیبت غیرموجه

مثل تمام گزارش های تصادف اعلام شد که یک خودروی سنگین در محور بجستان-بردسکن در سه راهی «چاه‌فالیز» دچار سانحه شده و چپ کرده است. مأموران پلیس راه خود را به محل رساندند. همه چیز مطابق تمام تصادف های معمول بود، اما یک جای کار لنگ می زد و مأموران هرچه گشتند نتوانستند راننده تریلی را پیدا کنند.

موضوع یک تصادف ساده نبود، مأموران پلیس راه موضوع را به نیروی انتظامی استان اعلام کردند و به دستور سردار تقوی گروهی از مأموران انتظامی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. بررسی های اولیه پلیس بجستان حاکی از آن بود که خودروی تریلر حامل فرآورده های معدنی از استان سیستان و بلوچستان بوده و قصد داشته است این محموله را به استان های شمالی کشور منتقل کند.

غیبت غیرموجه راننده خودرو ظن مأموران را برانگیخت و مأموران به محموله خودرو مشکوک شدند. بررسی های دقیق تر پلیس در صحنه با دستور سردار تقوی، ادامه یافت و مأموران انتظامی بجستان با بیرون آوردن 86 گالن از لابه لای محموله بار خودرو موفق به کشف 2 هزار و 538 کیلو تریاک شدند.

خواب آلودگی احتمالی

هم زمان مأموران پلیس راه نیز در پی یافتن علت حادثه، ناتوانی راننده در کنترل خودرو و خستگی و خواب آلودگی را تنها بروز سانحه دانستند.به گفته سردار تقوی، فرمانده انتظامی استان، مأموران که توانسته بودند راز فرار راننده از صحنه را کشف کنند، مأموریت یافتند تا عواملی که در این پرونده دست داشتند را شناسایی و دستگیر کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟