به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ " علی علیشاهی " - معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت گفت: با دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با همکاری سایر همدستانش در کارگاهش واقع در استان البرز داروهای دامی تقلبی تولید و به بازار مصرف عرضه می کند، بررسی موضوع در دستورکار تیمی از ماموران معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، متهمان با احداث کارگاهی در درون ویلا باغ، کالای اصلی یکی از شرکت های صاحب امتیاز را خریداری و پس از اضافه کردن مقداری سبوس و کاه به داروهای دامی، مجددا بسته بندی و با نام همان شرکت مجدداً روانه بازار مصرف دام که اکثراً در استان های شمالی کشورهستند، می کنند.

این مقام انتظامی افزود: با تکمیل تحقیقات اطلاعاتی، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی ناحیه 32 تهران قرار گرفت و با اخذ نیابت قضائی تیمی از ماموران برای دستگیری متهمان و بازرسی از مخفیگاه آنان به استان البرز اعزام شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از مراقبت های ویژه پلیسی و اطمینان از حضور متهمان در داخل کارگاه، هر 3 آنها در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه شان 4 هزار و 920 کیلو انواع داروی دامی غیر مجاز و تقلبی کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی ماموران به دست آمد که متهمان کارگاه دیگری در شهرستان تاکستان استان قزوین نیز احداث و مقداری دارو دامی تقلبی نیز در این مکان پنهان کرده اند.

سرهنگ علیشاهی در ادامه با بیان اینکه در این مکان نیز 3 هزار و 80 کیلو داروی دامی تقلبی کشف شد، افزود: در مجموع 8 تن داروی دامی تقلبی در 2 عملیات کشف و هر 3 متهم به صراحت به جرایم ارتکابی اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه عرضه این نوع داروهای تقلبی به طور غیر مستقیم با سلامت عموم شهروندان ارتباط دارد، بیان داشت: کارشناسان ارزش تقریبی کل کالاهای کشف شده را بیش از 11 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: تحقیقات برای کشف سایر جزئیات پرونده ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟