سرهنگ کارآگاه "علی گودرزی" معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت : ساعت 7 صبح روز دوشنبه 18 آذر ماه سال جاری در تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110ماموران کلانتری 179 خلیج در جریان کشف یک جسد جوان 23 ساله به کلانتری قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: با حضور مأموران کلانتری و تایید خبر اولیه، موضوع به کارآگاهان اداره 10 ویژه قتل و تیم بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی اعلام و همراه بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران راهی محل کشف جسد شدند.

این مقام پلیسی افزود: کارآگاهان در بررسی اولیه ، با پیکر یک جوان ناشناسی روبرو شدند که از ناحیه های سر وگردن، سینه دچار جراحت شدید با شئی نوک تیز شده بود در ادامه تحقیقات مشخص شد زمان وقوع جنایت مربوط به 24 ساعت قبل از کشف جسد است.

گودرزی تصریح کرد: جسد به دستور بازپرس ویژه قتل برای انجام تحقیقات جنایی و بررسی به پزشکی قانونی منتقل شد.

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: کارآگاهان در تحقیقات میدانی و با بررسی های سیستمی متوجه شدند در دو روز گذشته شخصی به هویت" جابر52 ساله" با مراجعه به کلانتری خلیج از پسر جوانش به علت تخریب و توهین اعلام شکایت کرده است.

این مقام پلیسی توضیح داد: با بدست آمدن این سرنخ کارآگاهان سراغ جابر رفتند که در تحقیقات اولیه اظهار داشت پسرم بنام رامین از دیروز به منزل مراجعتی نداشته است که کارآگاهان با نشان دادن تصویر کشف شده از جسد ، گفت این پسرم رامین 23 ساله است که به مواد مخدر اعتیاد دارد.

گودرزی گفت: با مشخص شدن هویت جسد، کارآگاهان به تحقیقات پلیسی از اعضای خانواده مقتول پرداختند و اعضای خانواده وی اظهار داشتند: رامین چند سالی است اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد و همیشه با پدرش بر سر گرفتن پول دائم درگیر بودند.

وی ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد روز قبل پدر خانواده با رامین از منزل خارج شدند ولی او تنها با لباس های گلی به خانه بازگشته و ادعا کرده که زمین خورده و در ادامه اعضای خانواده متوجه شدند چاقویی که یکی از دوستانش به او یادگاری داده و در گاوصندوق نگهداری می کرد نیست.

این مقام پلیسی اضافه کرد: کارآگاهان با جمع بندی اطلاعات ظن به قاتل بودن پدر خانواده را بیشتر کرد که با دستور بازپرس شعبه 10 دادسرای ناحیه 27 تهران جابر به عنوان مظنون به جنایت بازداشت شد.

وی اعلام کرد: با انتقال جابر به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهم که در ابتدا منکر هرگونه جنایتی بود در ادامه تحقیقات پلیسی لب به اعتراف گشود و پرده از این جنایت برداشت.

گودرزی گفت: جابر در اظهاراتش به کارآگاهان اظهار کرد پسرم رامین با توجه به اعتیادی که به مواد مخدر داشت همیشه برای تامین هزینه هایش از من پول می گرفت و من هم با حقوق بازنشستگی چرخ زندگی را می چرخاندم و در خواست وی فشار زیادی به من وارد می کرد، روز قبل حادثه رامین به من گفت باید یک میلیون تومان پول به من بدهی که من 700 هزار تومان تهیه کردم ولی او راضی به این پول نشد و با برداشتن چاقوی که در گاوصندوق داشتم اقدام به تهدید من کرد .

برای اینکه مابقی پول را تهیه کنم به اتفاق هم سراغ یکی از دوستانم رفتیم که پس از تهیه پول هنگام بازگشت در محدوده ی واقع در انتهای بلوار معلم (منتهی به اتوبان آزادگان) رامین چاقو را به من داد و رامین جلوتر از من در حال حرکت بود که در همین هنگام یک لحظه تصمیم به کشتن او گرفتم و یک ضربه به پشتش زدم و زمین خورد که دیگر هیچی نفهمیدم فقط ضربات چاقو بود که به او میزدم و وقتی متوجه شدم او مرده است بلافاصله از محل گریختم و به منزل بازگشتم.

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح قاتل با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟