به گزارش رکنا، رئیس شوراهای حل اختلاف فارس گفت: با تلاش رئیس و اعضای شعبه اول شورای حل اختلاف بیضا پرونده قتل نزاع دسته جمعی بین دو طایفه در این شهرستان با صلح و سازش مختومه شد.

حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی بیان کرد: سال ۹۶ در روستای کوشک محمد آباد بیضاء نزاع دسته جمعی بین دو طایفه رخ داد که در این نزاع یک نفر به قتل رسیده و تعدادی از طرفین درگیر زخمی شدند.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس افزود: با تکمیل پرونده و درخواست قصاص از سوی اولیاء دم و ختم رسیدگی توسط دادگاه حکم قصاص نفس صادر شد.

وی افزود: به دلیل اختلاف و تنش، این دو طایفه تا مدت‌ها با یکدیگر مشاجره و منازعه داشتند که با ورود و تلاش بی وقفه اعضای شعبه اول شورای حل اختلاف بیضا پس از رایزنی های مکرر، این دو طایفه با هم مصالحه و پرونده به صلح و سازش ختم و قاتل از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس با قدردانی از خانواده مقتول برای گذشت از حق قانونی خود گفت: یکی از رویکردهای مهم قوه قضائیه در موضوع پرونده های قصاص ،تلاش برای جلب رضایت اولیاءدم است.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد : دستورالعمل به‌کارگیری حداکثر تلاش و بهره ‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد صلح و سازش در موضوعات مربوط به قصاص نفس، به شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان ابلاغ شده است.

وی در پایان اظهار داشت : امیدواریم بیش از پیش شاهد اشاعه و نهادینه شدن فرهنگ صلح و سازش در بین تمام مردم استان و کاهش چشمگیر منازعات و درگیری‌ها باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟