حجم ویدیو: 17.31M | مدت زمان ویدیو: 00:02:32

به گزارش گروه حوادث رکنا، چندی قبل پسر نوجوانی با حضور در کلانتری 149 امام زاده حسن از به سرقت رفتن گوشی موبایلش از سوی یک جوان فریبکار خبر داد.

طعمه سارق حرفه ای به ماموران گفت: در پارک همراه دوستانم روی صندلی نشسته بودم که ناگهان پسر جوانی به سمت ما آمد و از من خواست تا با گوشی موبایلم به یکی از دوستانش زنگ بزند، من که به حرفهایش اعتماد کرده بودم گوشی موبایلم را در اختیارش قرار دادم که با گرفتن یک شماره شروع به صحبت کرد و آرام آرام از ما فاصله گرفت و در یک لحظه ناپدید شد.

ماموران در گام نخست پی بردند که سرقت های مشابه دیگری از سوی این سارق در پارک های منطقه امام زاده حسن صورت گرفته است و در بررسی های دقیق تر مشخص شد دزد جوان با حضور فروشگاه در کمین طعمه هایش نشسته و از غفلت سوژه ها استفاده کرده و دست به سرقت گوشی های موبایل می زند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای دستگیری عامل این سرقت ها وارد عمل شدند ودر گام نخست با بررسی دوربین های مداربسته موفق به شناسایی سارق سابقه دار شدند.

همین سرنخ کافی بود تا ماموران در یک عملیات غافلگیرانه در شامگاه دوشنبه 11 آذر ماه این سارق حرفه ای را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

گفتگو با دزدی گوشی ها

حسن 30 ساله که از 18 سالگی شروع به سرقت کرده است ادعا می کند بخاطر اعتیادش به مواد مخدر شیشه دست به این دزدی ها زده و تصمیم دارد دیگر اعتیادش را ترک کند و زندگی عادی کند.

سابقه داری؟

بله، از 18 سالگی دست به گوشی قاپی زدم و 3 بار زندان رفتم.

شیوه و شگرد؟

در پارک ها به سراغ پسرهای 12 و 13 ساله می رفتم و به بهانه زنگ زدن، گوشی های موبایلشان را می گرفتم و آرام آرام از آنها فاصله گرفته و پا به فرار می گذاشتم و در یک شیوه دیگر به فروشگاه ها می رفتم و از کسانیکه حواسشان به گوشی موبایل نبود سرقت می کردم.

چرا به سراغ پسربچه ها می رفتی؟

من به سراغ کسانیکه می رفتم که داخل پارک سیگار می کشیدند و لات بازی در می آوردند و فکر می کردند بزرگ شدند، چون می خواستم فکر نکنند برای خودشان کسی هستند.

چرا سرقت؟

اعتیاد به مواد مخدر شیشه.

چند سال است که مواد مصرف می کنی؟

7 سال است که اعتیاد به مواد مخدر شیشه دارم.

چطور اعتیاد پیدا کردی؟

از روی کنجکاوی به سراغ مواد مخدر رفتم و معتاد شدم.

تا کی میخواهی به این زندگی ادامه دهی؟

دیگر خسته شدم و آزاد شوم مواد را ترک می کنم و می خواهم زندگی عادی کنم.

حرف آخر؟

انشالله دیگر دزدی نمی کنم و به زندان نمی روم.

بنا به این گزارش، سارق جوان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس تهران قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟