به گزارش رکنا ، با تلاش و پیگیری کارآگاهان پلیس آگاهی عاملان نزاع دسته جمعی منجر به قتل در شهرستان هیرمند دستگیر شدند.

سردار احمد طاهری جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه هجدهم مهرماه سال جاری یک فقره نزاع دسته جمعی منجر به قتل در پایانه مرزی میلک به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله چند تیم از عوامل انتظامی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: با حضور عوامل انتظامی در محل حادثه و بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد ۵۰ نفر از افراد دو طایفه بر سر نوبت دهی خودرو‌های ترانزیتی مستقر در پایانه مرزی میلک با هم درگیر شده اند.

او تصریح کرد: در این نزاع که طرفین با چوب، چماق، شمشیر و اسلحه کلاش و شکاری باهم درگیر شده بودند ۲ مرد ۳۸ و ۴۸ ساله به علت اصابت گلوله به سر فوت و با سرعت عمل پلیس ۵ نفر از عاملان نزاع قبل از فرار از محل دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی طی چندین مرحله بازجوئی افراد ضارب که پس از قتل از صحنه جنایت گریخته بودند شناسایی و دستگیر آن‌ها را در دستور کار خود قرار دادند.

او بیان داشت: تحقیقات برای دستگیری متهمان متواری ادامه داشت تا اینکه اطلاعاتی در خصوص بازگشت آن به محل سکونت بدست آمده و تیم‌های عملیات ویژه پلیس آگاهی تحقیقات گسترده‌ای پلیسی را آغاز و ساعت ۱۳:۰۰ ظهر روز گذشته آنان را هنگام تردد در محدوده خیابان خلیج فارس هیرمند در اقدامی غافلگیرانه قبل از هر اقدامی دستگیر کردند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: متهمان به قتل که ۲۶ و ۴۷ سال سن دارند در بازجوئی‌های به عمل آمده به تیراندازی اعتراف کردند و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟