به گزارش رکنا، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه دامغان از اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در این شهرستان خبر داد و گفت: دو زندانی جرائم غیر عمد از محل موقوفات نیات اجتماعی آزاد شدند.

علی‌اصغر مقیمیان بابیان اینکه دو زندانی جرائم غیر عمد دامغان از محل وقف نیات اجتماعی آزاد شدند، ابراز داشت: این دو زندانی جرائم غیر عمد به خاطر عدم پرداخت نفقه محکوم‌به زندان شده بودند که با کمک حدود ۱۰۰ میلیون ریالی از محل موقوفات نیات اجتماعی از زندان دامغان رهایی یافتند.

وی بابیان اینکه شهرستان دامغان یک هزار نفر واقف دارد که نیات واقفان باید بر همان اساس خرج و هزینه شود، افزود: آزادی دو زندانی جرائم غیر عمد نیز از محل موقوفات نیات اجتماعی بوده است.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه دامغان از وجود یک هزار و ۵۳۷ موقوفه در این شهرستان خبر داد و افزود: شهرستان دامغان ۳۸ امامزاده دارد که ۱۹۰ نفر از برادران و خواهران عضو هیئت امناء این تعداد امامزادگان هستند.

مقیمیان اضافه کرد: وقف نیز همانند سایر حوزه‌ها نیازمند به‌روز شدن است که می‌توان از طریق نیات اجتماعی نظیر آموزش و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد یا کمک به اشتغال خانواده‌ای را از آسیب‌های اجتماعی مصون نگه داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟