به گزارش رکنا ، حجت الاسلام و المسلمین سید خلیل اسماعیل نژاد گفت: با تلاش اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف شعبه ویژه زندان و با گذشت اولیاء دم، محکوم به قصاص، بالای چوبه دار ازمجازات رهایی یافت.

وی در تشریح این پرونده گفت: این قتل در شهرستان بابل اتفاق افتاد که مقتول به قتل می‌رسد و پس از شکایت اولیای دم و اعتراف متهم، جرم محرز و توسط دادگاه حکم به قصاص نفس متهم صادر شد که پس از تایید این رأی توسط دیوان عالی کشور، پرونده جهت اجرا ابلاغ شد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد اظهار کرد: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ویژه زندان و پس از برگزاری جلسات متعدد سازش با خانواده مقتول و مذاکره با اولیاء دم، رضایت شکات در لحظات آخر حاصل و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان مازندران ادامه داد: علی رغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی اعضای شورای حل اختلاف، از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان و همچنین اولیاء دم مقتول بلحاظ اعلام گذشت اظهار کرد: حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص است.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان مازندران با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۱۷۰ شعبه شورای حل اختلاف دراستان مازندران فعال است گفت: درهفت ماه گذشته ۹۶ هزار و ۸۷۹ پرونده به شورا‌های حل اختلاف وارد وحدود ۹۹ هزار و ۷۱ پرونده با تلاش مجموعه مختومه شده است و در بین پرونده‌های قابل صلح ۱۲ هزار و ۱۷۳ فقره پرونده منجر به صلح وسازش گردید و به این ترتیب از ورود بیش از ۱۲ هزارپرونده به دادگستری ممانعت شده است.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نژاد افزود: همچنین در ۸ ماه گذشته، ۱۰ پرونده قصاص منجربه صلح و سازش شد؛ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش صددرصدی صلح وسازش در مورد قصاص نفس داشتیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟