هزاران دختر کودک و نوجوان انگلیسی گرفتار در باند‌های خشن، قربانی چرخه خشونت و سوءاستفاده هستند.

به گزارش گاردین، بیش از ۳۴ درصد از کودکان و نوجوانان گرفتار در باند‌های مخوف انگلیس، دختران هستند.

دختران کودک و نوجوان در انگلیس به شکل روزافزونی هدف باند‌های خشن قرار می‌گیرند؛ علت استفاده باند‌های خشن از دختران، آسان‌تر بودن انجام جرایم توسط آنان است.

اطلاعات و آمار رسمی اندکی در مورد دختران و زنان گرفتار باند‌های خشن در انگلیس وجود دارد، اما آمار «دفتر کمیساریای کودکان» انگلیس، نشان می‌دهد دختران ۳۴ درصد جامعه ۶۸۳۰ نفره کودکان زیر ۱۷ سال گرفتار باند قاچاق را تشکیل می‌دهند.

به گزارش این سازمان، دختران کودک و نوجوان گرفتار در باند‌های خشن انگلیس، با تهدید، ارعاب و خشونت به دام این باند‌ها افتاده و به شکل روزانه در معرض خطر استثمار جنایی و جنسی قرار دارند.

گزارش سازمان بهداشت عمومی انگلیس نیز تاکید دارد زنان و دختران گرفتار در باند‌ها در معرض خشونت و اجبار در سطح‌های مختلف قرار دارند. از این دختران تنها برای نگهداری یا حمل مواد و وسایل غیرقانونی استفاده نمی‌شود.

گزارش آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس در سال ۲۰۱۷، سوءاستفاده جنسی را مهم‌ترین خطر متوجه دختران گرفتار در باند قاچاق مواد مخدر اعلام کرده بود.

دختران کودک و نوجوان گرفتار این باند‌ها علاوه بر بارداری ناخواسته به شکل گسترده‌ای با بیماری زخم معده که به ندرت در کودکان زیر ۱۶ سال دیده می‌شود، دست و پنجه نرم می‌کنند. این کودکان در نتیجه اضطراب مداوم ناشی از سوءاستفاده و خشونت جاری در باند به زخم معده مبتلا می‌شوند.

زنان قربانی استثمار جنسی از جمله به حاشیه رانده شده‌ترین افراد در انگلیس هستنبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟