به گزارش خبرنگار رکنا، نجفی در دادگاه امروز گفت: من سابقه ای ندارم و استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی شریف هستم و در خصوص اتهاماتی که نماینده دادستان نسبت داده اند ودر کیفرخواست صادر شده باید بگویم این اتهامات را قبول ندارم.

وی تصریح کرد: در دادگاه دوم وقتی صحبت کردم هدف اصلی ام بیان و کشف حقایق بود درست است که یک قتل صورت گرفته ولی می خواهم حقایق بیان شود و این پرونده ابهامات و پیچیدگی های زیادی داشت و نمی دانم چرا کارشناسان شلیک گلوله ها را عمدی تایید کردند در حالیکه من در حالت عدم تعادل و غیر ارادی شلیک کردم.

نجفی اظاهر کرد: من درابتدا فکر می کردم 4 گلوله شلیک شده است و بعد از دستگیری متوجه شدم 5 گلوله شلیک شده و در زمان بازپرسی همه این اتفاقات را شنیدم چون قصد تیراندازی نداشتم و در کش مکش ها و درگیری ها تیراندازی رخ داد. با توجه به ابهاماتی که دیوان عالی کشور گرفت قرار بر این بود که نظریه های علمی صادر شود در حالیکه تمامی این نظریات اشتباه است.

نجفی با اشاره به اینکه قتل عمد انجام نداده است افزود: من اکنون بازداشت هستم و با قرار وثیقه نمی دانم چرا کمتر از 24 ساعت آزادی به زندان اوین بازگشتم. با توجه به اینکه هئیت کارشناسی گزارشاتی ارائه داد مبنی بر اینکه مبادرت به قتل کرده ام و در خانه ام سلاح و مهمات کشف شده است اعتراض دارم زیرا کشف یعنی آشکار کردن شیئی که پنهان شده است ولی من خودم اسلحه را تحویل دادم و شلیک های من بدون اراده بود بنابراین واژه مبادرت اشتباه است زیرا مبادرت در خصوص کسی است که با قصد و هدف کاری را انجام داده باشد.

وی در ادامه بیان کرد: گاز باروت روی دست مقتول وجود داشت این نشان می دهد که یا از فاصله نزدیک شلیک شده با اسلحه در دست مقتول بوده است در هر صورت این نظریه ها علمی نیست وآنها را قبول ندارم .

توضیحات قاضی کشکولی

قاضی کشکولی در ادامه جلسه دادگاه نسبت به اعتراض نجفی در خصوص بازگشت به زندان اوین بعد از 24 ساعت بعد از قرار دادن وثیقه گفت: با توجه به قانون و اوضاع و احوال افراد دیگر این کار صورت گرفت شما یک شخصیت اجتماعی بودید و آزادی شما در برهم زدن نظم و امنیت جامعه تاثیرگذار بود و برای اینکه جان شما در خطر نباشد و چون آزادی از زندان اطلاع رسانی شده بود بلافاصله در روز جمعه با دستور قاضی کشیک این کار انجام شد .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟