حجم ویدیو: 61.68M | مدت زمان ویدیو: 00:09:39

به گزارش اختصاصی رکنا، عقربه ها ساعت 20:30 دقیقه سه شنبه سه شنبه 21 آبان امسال مرد جوانی بیرون از خانه اش بود که یک پیام به گوشی اش رسید که نشان از ورود دزدان به خانه اش داشت.

پسر جوان خیلی زود با پلیس تماس گرفت و با توجه به سیستم دزدگیر و دوربین های مداربسته ای که در خانه اش نصب بود از حضور دزدان اطمینان پیدا کرده و برای دستگیری سارقان درخواست کمک کرد.

بدین ترتیب تیمی از ماموران کلانتری 122 دربند به محل حضور دزدان در ساختمان 4 طبقه ای در خیابان منصور 2 منطقه زعفرانیه اعزام شدند.

دزدان با اطلاع از حضور پلیس و اهالی ساختمان به سرعت از مسیر بالکن خانه خارج شده و توانستند خودشان را به داخل حیاط که خودروی لوکسشان را پارک کرده بودند برسانند.

دزدان که پلیس را در یک قدمی خود دیدند شروع به سنگ پرانی به سمت ماموران کردند و یکی پس از دیگری سوار بر خودروی اپتیما شده و پا به فرار گذاشتند.

سارقان خانه زعفرانیه

شلیک پلیس

ماموران وقتی خود را در برابر دزدان حرفه ای و خشن دیدند ابتدا دستور ایست را برای آنها صادر کردند و اما وقتی دزدان بی توجه به دستور پلیس پا به فرار گذاشتند مامور پلیس پس از شلیک چند تیر هوایی خودروی آنها را هدف قرار داده و با شلیک 3 گلوله که 2 گلوله به بدنه و یک گلوله به لاستیک خودرو موفق به توقف خودروی دزدان شدند.

راننده خودرو در این صحنه قبل از حضور ماموران با استفاده از تاریکی هوا پا به فرار گذاشت و یکی دیگر از دزدان در محل دستگیر و سومین سارق که خود را زیر یک خودرو پنهان کرده بود در محاصره پلیس تسلیم ماموران شد.

سارقان خانه زعفرانیه

پلاک سرقتی

ماموران در گام نخست تحقیقات شماره پلاک خودروی اپتیما را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که دزدان قبل از اجرای نقشه‌شان برای اینکه ردی از خود به جا نگذارند اقدام به سرقت پلاک یک خودروی MWM کرده و با نصب آن روی خودرویشان پای در محل سرقت گذاشتند.

در ادامه مشخص شد نادر و افشین از سارقان سابقه دار هستند و متهم فراری پرونده نیز یکی از هم سلولی های نادر در زندان بوده که پس از آزادی این باند سرقت را طراحی کرده اند.

سرقت بخاطر بی پولی

نادر 29 ساله که یکی از سارقان سابقه دار است و با قرار وثیقه آزاده شده ادعا می کند در نخستین سرقتشان دستگیر شده اند و این در حالی است که دوربین های مداربسته در خانه های دیگری که هدف سرقت قرار گرفته تصاویر آنها را ثبت کرده است.

سابقه داری؟

بله، سابقه درگیری و سرقت دارم.

آخرین بار کی دستگیر شدی؟

3 سال قبل دستگیر شدم و 19 ماه زندان بودم.

محکویت زندان تمام شد که آزاد شدی؟

نه، با قرار وثیقه آزاد شدم.

الان به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت از خانه.

چه خانه ای را هدف قرار می دادی؟

این خانه ای که هدف سرقت ما قرار گرفت یک ساختمان 4 طبقه بود که چراغ یکی از واحدها خاموش بود و همدستمان سعید که فراری است زنگ خانه را به صدا در آورد و وقتی کسی جواب نداد از بالای در وارد حیاط شد و با باز کردن در ما نیز وارد ساختمان شدیم.

با همدستانت چطور آشنا شدی؟

سعید هم سلولی ام در زندان بود و افشین نیز از دوستان قدیمی ام است.

چه کسی پیشنهاد سرقت را داد؟

یک روز سعید به قهوه خانه افشین آمد، من و افشین فراری بودیم و وقتی دیدیم سعید یک خودروی گرانقیمت دارد و وضعیت مالی خوبی پیداکرده علتش را جویا شدیم که پیشنهاد داد تا با دست به سرقت بزنیم.

پیشنهادش را همان ابتدا پذیرفتی؟

بله، وسوسه شده بودم.

علت سرقت چه بود؟

بی پولی، چون سابقه دارم کاری برای من نیست و با خانواده ام در خانه مادربزرگم زندگی می کنیم و نیاز به پول داشتم.

چرا فراری بودی؟

در شهرمان با پسرعمویم درگیر شدیم و چون آنها به دنبال من و افشین بودند فراری شدیم.

شنیدم به سمت پلیس سنگ پرانی کردی؟

ما داخل خانه بودیم که متوجه دوربین های مداربسته شدیم و سعید زودتر از ما بیرون آمد و گفت که پلیس جلوی در ساختمان است و وقتی پایین آمدیم دیدم سعید به سمت ماموران سنگ پرانی می کند.

زندان برای شما درس عبرت نمی شود؟

می شود ولی وقتی نیاز به پول داریم کار دیگری نمی توانیم انجام دهیم.

تا حالا از خودت سرقت شده؟

بله، وسایل خانه مان به سرقت رفته است.

چه حسی داشتی؟

واقعا ناراحت کننده بود.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

نه.

در خانه ها را چطور باز می کردی؟

سعید با پیچ گوشتی در را باز می کرد.

سارق فراری

افشین 30 ساله که 2 سابقه در پرونده اش دارد می گوید بدهکار بودم و نیاز به پول داشتم که دزدی کردم و صبح سه شنبه برای سرقت به تهران آمدم که همان شب دستگیر شدم.

سابقه داری؟

سابقه سرقت و درگیری.

اعتیاد داری؟

نه.

چرا دزدی؟

بدهکار بودم و به پول نیاز داشتم.

شغل؟

یک قهوه خانه دارم.

پس چرا دزدی؟

روزی 30 هزار تومان در آمد داشتم و 20 میلیون بدهکار بودم به همین خاطر دزدی کردم.

یعنی هرکسی پول ندارد دزدی کند؟

نه، کار اشتباهی است.

شنیدم فراری بودی؟

بله، با نادر در شهرمان درگیر شدیم و چون پسرعمویش از ما شکایت نکرده بود و خودش می خواست تسویه حساب کند فراری بودیم.

چند سال زندان بودی؟

یکسال زندان بودم با قرار وثیقه آزاد شدم و دوباره به زندان بازگشتم و پس از پایان محکومیتم آزاد شدم.

چند خانه را هدف سرقت قرار دادی؟

باور کنید و من صبح روز سه شنبه به تهران آمد و شب همراه نادر و سعید برای سرقت همراه شدم و قبل از آن هیچ دزدی دیگری نکرده بودم.

آزاد شوی دوباره دزدی می کنی؟

نه، از شهرمان خارج نمی شوم و همانجا یک کاری می کنم.

بنا به این گزارش، 2 متهم برای تحقیقات بیشتر و شناسایی خانه هایی که هدف سرقت قرار دادند در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار گرفته اند و تجسس ها برای دستگیری متهم فراری پرونده به صورت ویژه ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟