حجم ویدیو: 9.83M | مدت زمان ویدیو: 00:01:28

به گزارش گروه حوادث رکنا، شب گذشته مراسم وداع با پیکر مطهر شهید آمر به معروف محمد مهدی رضوان، با حضور باشکوه عموم مردم در معراج شهدای تهران برگزار شد. پدر این شهید ۱۹ ساله در این مراسم با اشاره به شهادت حضرت علی اکبر (ع) در صحرای کربلا و ذکر مصیبت امام حسین (ع) در غم از دست دادن جوانش گفت: مصیبت ما هر چقدر هم که بزرگ باشد، حتی با یک درصد از مصیبت‌های امام حسین (ع) قابل مقایسه نیست. پسر من هم فدای امام حسین (ع). خوشحالم که پسرم با افتخار رفت.

پدر شهید رضوان با اشاره به علاقه‌مندی شهید برای حضور در جمع مدافعان حرم گفت: پسرم همیشه می‌گفت اجازه بدهید من هم به سوریه بروم که من ممانعت می‌کردم و می‌گفتم همین یک پسر را دارم و سوریه نمی‌گذارم برود.

در بخشی از این مراسم با یاد علاقه‌مندی شهید رضوان نسبت به حضور در میان مدافعان حرم، جمعیت حاضر در معراج به زمزمه قطعه معروف «منم باید برم... آره برم سرم بره...» پرداختند و پیکر شهید را با نوای یا حسین (ع) بلند کردند.

گفتنی است؛ محمد مهدی رضوان بسیجی ۱۹ ساله، از گردان ۱۲۱ امام علی (ع) یگان امام حسن مجتبی (ع) بود. او در ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۸ در حال گشت عملیاتی ایست و بازرسی افراد و وسایل نقلیه مشکوک به منظور مقابله با جرائم و مفاسد اجتماعی و تأمین امنیت اخلاقی بود که در منطقه شوش تهران مورد سوء قصد قرار گرفت. او از ناحیه سر دچار آسیب شده و به کما رفت و نهایتاً بعد از گذشت سه روز، در ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸ در بیمارستان سینا به شهادت رسید. شهید رضوان نخستین شهید گشت رضویون است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟