به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری ،رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ، از دستگیری دو نفر سارق زورگیر در محدوده شرق تهران خبرداد ، که با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت گردنبند طلای می کردند.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در تشریح این خبر گفت : در بیست و هفتم تیرماه سال جاری فردی به کلانتری 126 تهران پارس مراجعه و اظهار می دارد : در روز شنبه مورخه 22تیرماه ساعت حدود 2130 در تهرانپارس بالاتر از فلکه دوم، یک دستگاه خودروی پژو405 با دو نفر سرنشین ( راننده و سرنشین ) به من نزدیک شده و با تهدید سلاح سرد و ضرب و شتم مرا به به داخل خودرو کشیده و پس از طی مسافتی در پارک رز اقدام به سرقت زنجیر طلا به ارزش حدود 15 میلیون تومان کرده و سریعا از محل متواری شدند.

پرونده با موضوع سرقت بعنف تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت .

سرهنگ نثاری در ادامه گفت : گارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی جهت انجام تحقیقات میدانی راهی محل سرقت شدند ، در بررسی های اولیه کارآگاهان مشاهده نمودند یکی از ساختمان های مجاور محل سرقت دارای دوربین مداربسته می باشد که با اخذ و بازبینی فیلم صحنه سرقت، پلاک خودروی سارقان بدست آمد.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی هویت مالک خودرو را به نام" محمد" ساکن محدوده تهران پارس شناسایی کردند.

در ادامه تحقیقات و بررسی سوابق مالک خودرو ، یکی از فرزندان وی به نام "سعید " توسط شاکی به عنوان راننده خودرو سارقان مورد شناسایی قرار گرفت . با بدست آمدن این اطلاعات دستگیری سعید از سوی مقام قضایی صادر شد.

وی افزود : کارآگاهان به دنبال دستگیری سعید یافتند که وی متواری بوده که بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم محل های تردد وی در مناطق تهرانپارس – خاک سفید و نظام آباد شناسایی نمودند. نهایتاً متهم با اقدامات پلیسی در محدوده خاک سفید در حالیکه در حال تردد با خودروی اعلامی شاکی بود شناسایی و در ساعت 2350 بیست آبان 98دستگیر و خودرو متوقف و به پارکینگ منتقل گردید.

سعید پس از دستگیری به بزه انتسابی معترف وبیان داشت با همکاری یکی از دوستانم به نام "پیام" از شاکی سرقت نموده ایم . با توجه به اعترافات متهم کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه پیام در آدرس تهرانپارس شده و طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل نمودند . متهم پس از حضور در پایگاه چهارم به بزه انتسابی اعتراف وانگیزه خود را از این عمل بدست آوردن درآمد اعلام نمود وگفت : اموال مسروقه را به یک طلا فروشی به قیمت روز فروخته است.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به دستگیری سارقان و اعتراف صریح به بزه انتسابی ، اقدامات در برای شناسایی و دستگیری خریدار اموال مسروقه در جریان بود و متهمان با صدور قرار قانونی جهت کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی می باشند.

سرهنگ نثاری به شهروندان توصیه نمود: با توجه به نقش سرنخ ها و اطلاعات اولیه در تسریع روند رسیدگی به پرونده، در زمان مواجهه با جرائم بعنف تلاش کنند تا علائم ظاهری ،پوشش و خودرو سارقین را به خاطر بسپارند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟