به گزارش رکنا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه طرح ظفر گفت: این طرح توسط همکارانم در پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب اجرا شد و در آن خرده فروشان و توزیع کنندگان عمده موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: یک باند بزرگ موادمخدر که با شیوه‌های خاص اقدام به قاچاق مواد افیونی می‌کرد، منهدم شد. این باند قصد انتقال هزار و ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از استان فارس به تهران را با جاسازی در سنگ گرانیت داشت.

سردار رحیمی گفت: در طرح ظفر ۲۰۰ حکم قضایی اجرا شد و مخفیگاه خرده فروشان مورد شناسایی قرار گرفت و ۲۷۰ نفر خرده فروش دستگیر شدند.

او با بیان اینکه در طول اجرای این طرح ۳۰۰ کیلوگرم موادمخدر کشف و ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری شدند، اظهار کرد: ۱۵ منزل از ۲۰۰ مخفیگاه معتادان در شرف پلمب هستند و ۱۱ دستگاه خودر و ۱۵ کیلوگرم قرص متادون نیز از منازل آنها کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: کسانی که منازل پایتخت را محفل فروش موادمخدر می‌کنند در رصد پلیس هستند، یک‌گلخانه تولید بذر گل شناسایی شد و ۴ نفر دستگیر شدند، ابن بذر‌ها به صورت قاچاق از خارج از کشور به داخل وارد شده است.

وی در خصوص مشارکت سازمان‌های دیگر در طرح ظفر گفت: این طرح با همکاری دادسرای مبارزه با موادمخدر اجرا شد و دستگاه‌های دیگر در این طرح همکاری نمی‌کنند.

سردار رحیمی اظهار کرد: ۱۵ تن موادمخدر از ابتدای امسال تا به امروز در پایتخت کشف شده است و اجازه ندادیم که به دست مصرف کننده برسد و نسبت به مدت مشابه ۴۲ درصد کشفیات داشتیم.

سردار رحیمی گفت: دو موضوع که مردم تهران با آن دست به گریبان هستند بحث آلودگی هوا و ترافیک است و دستگاه‌های ذی‌ربط باید وارد کار شوند و به کار عملیاتی روی بیاورند، ۱۲ تا ۱۵ دستگاه در حوزه کاهش آلودگی هوا و ترافیک مسئول هستند.

وی در خصوص اظهارات دیروز علیخانی گفت: درست است ما در جلسات حضور داریم، اما همه در حد حرف و صحبت است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ما مصوبات را امضا کردیم، اما باید طرح‌ها بر اساس مصوبات تغییر کند و اجرایی شود، دوستانی که می‌گویند پلیس امضا کرده است، درست است امضا کردیم، اما باید آخرین مصوبات را اجرایی کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟