به گزارش رکنا، امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه نسبت به اقدام فرماندار اشتهارد که اقدام به ساخت آسانسوراختصاصی برای اتاق خود کرده بود واکنش نشان داد.

این تذکر آیت الله حسینی همدانی با استقبال گسترده ای در شبکه های مجازی مواجه شد و برخی منابع از نبود آسانسور در بیمارستان اشتهارد خبر دادند و اقدام محمد کردی فرماندار را با نبود امکانات اولیه در بیمارستان شهرستان مقایسه کردند.

تصویر جالبی که در فضای مجازی دست به دست شد اقدام یک مغازه دار اشتهاردی بود که اظهارات امام جمعه کرج را در قالب یک پوستر به شیشه مغازه نصب کرده بود.

در اقدامی شتابزده و نسنجیده عباس اسلامی مدیرکل حوزه استاندار استانداری البرز با تکذیب ماجرا مدعی شد آسانسور مذکور برای استفاده عموم مردم طراحی شده است در حالی که مستندات کافی برای رد این ادعا وجود داشت تا جایی که یک هفته بعد، استاندار البرز شخصا مجبور به عقب نشینی شد و گفت دغدغه های امام جمعه کرج در رابطه با مسائل اشتهارد پیگیری می شود و آسانسور مذکور هم تغییر کاربری خواهد داد.

اما دیروز امام جمعه اشتهارد خبر از برخورد اداره فرهنگ و ارشاد اشتهارد با محمد ملامحمد صاحب این مغازه داد و گفت: بعضی‌ها گفته اند یک جوانی صحبت‌های آیت الله همدانی را بنر کرده و بر در مغازه اش زده؛ گفته اند برویم و این مغازه را ببندیم ،آخر برای چه؟  مگر هرکسی که حرف حق را گفت باید دهانش را بست؟ یک جوان غیرتمند مذهبی آمده دفاع از حق کرده است.

محمد ملامحمد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: من شرکت چاپ و تبلیغات دارم و با توجه به اینکه بخشی از مجوز فعالیت ما از طرف اداره فرهنگ و ارشاد صادر می شود، دوستان اداره ارشاد آمدند و تهدید کردند که از بالا فشار آورده اند که مجوز فعالیت شما را باطل کنیم و ما مقاومت کردیم ولی شما باید این پوستر را بردارید! و ایستادند تا شاگرد بنده پوستر را بردارد.

این فعال فرهنگی گفت: پوستر کاغذی چند سانتی‌متری را در شیشه مغازه برداشتند اما ما بنر دو متری این سخنان امام جمعه را تهیه کردیم و زدیم چرا که اعتقاد دارم مردم نباید نقش نظارتی خود را بر عملکرد مسؤولین فراموش کنند.

گفتنی است این مغازه دار مراحل سخت و پیچیده دریافت جواز کسب را به تازگی طی کرده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟