به گزارش رکنا، موحد گفت: امروز ۱۵ نفر زندانی جرائم غیرعمد استان کرمان و یک نفر محکوم به قصاص بعد از تحمل ۱۷ سال حبس و با گذشت اولیای دم از زندان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه هیئت امنای ستاد دیه نمایندگی استان اظهارداشت: ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومان مالی زندان‌های استان کرمان با کمک خیران آزاد و به آغوش خانواده باز می‌گردند.

وی افزود: همچنین یک نفر محکوم به قصاص بعد از ۱۷ سال تحمل حبس و با گذشت اولیای دم و با تلاش مدیر زندان و مددکاران با پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان دیه آزاد شد.

موحد تصریح کرد: صندوق تامین خسارت‌های بدنی برای پیشگیری از صدمات بدنی غیرعمدی و حوادث جاده‌ای موظف است در فرهنگسازی و پیشگیری کار کند و مدیرعامل صندوق کشور در سفر به کرمان اعلام آمادگی کرده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه بیان کرد: باید در سطح استان در راستای پیشگیری برنامه ریزی و ساختار مشخص شود تا کار را پیگیری کنیم.

گفتنی است، محکوم به قصاص در این مدت در برنامه های فرهنگی و ورزشی زندان حضوری فعال و موثر داشته است بته گونه ای که طی این سالها موفق به حفظ 24 جزء قرآن کریم شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟