به گزارش رکنا،  ورزش شنا و حضور در استخرهای ورزشی سطح شهر ازجمله تفریحات و ورزش‌هایی است که جوانان و نوجوانان و همچنین افراد میان‌سال برای سلامتی خود طی ایام سال انتخاب می‌کنند.

اما مرکز خراسان شمالی این روزها شاهد تعطیلی متوالی برخی از استخرهای ورزشی بجنورد است به‌نحوی‌که استخر کوثر، متعلق به اداره ورزش و جوانان طی بیش از یک سال اخیر تعطیل‌شده و اخیراً نیز استخر شهروند متعلق به مجموعه شهرداری بجنورد به تعطیلی کشیده شده است.

برخی از شهروندان بجنوردی که برای بیماری‌های خود نیازمند استفاده از استخر هستند و همچنین تعدادی از جوانان مرکز استان ضمن ابراز گلایه از این اتفاق، خواستار پیگیری این موضوع بودند.

امید علوی زاده در مصاحبه با خبرنگار فارس در بجنورد به تشریح علت این اتفاق پرداخت و اظهار کرد: با توجه به مصوبه قانونی باید مکان‌های ورزشی به‌صورت مزایده و به مدت یک سال طی قراردادی به پیمانکار بخش خصوصی اجاره داده شود که برای این مکان از همان ابتدا نسبت به این مجموعه اعتراض داشتیم و مخالفت خود را اعلام کرده بودیم.

وی برخی نقض تعهدات در ادامه روند کاری پیمانکار استخر کوثر را باعث پلمپ شدن استخر دانست و افزود: طی مواد قانونی در این خصوص استخر به جهت تعیین تکلیف پلمپ شد و قرار داد نیز با این پیمانکار فسخ شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بجنورد به برخی از اقدامات جهت رفع پلمپ از سوی کمیسیون‌های مربوطه اشاره کرد و گفت: کمیسیون ماده 88 علی‌رغم تخلفات پیمانکار دستور به ادامه همکاری و رفع پلمپ مجموعه را داد که این اقدام به ادامه همکاری و تخلفات پیمانکار خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به مجموعه استخر کوثر وارد کرد و منجر به متواری شدن پیمانکار شد.

وی ادامه داد: اکنون پرونده پیمانکار به اتهام تضییع حقوق بیت‌المال در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

علوی زاده سپس به اقداماتی در راستای احیا این استخر اشاره کرد و گفت: پس از متواری شدن پیمانکار سابق و انتخاب پیمانکار جدید با مزایده، خسارات ایجادشده در استخر کوثر بجنورد برآورد شد.

وی از صرف اعتبارات اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد برای احیای این مجموعه خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد از احیا این مجموعه باقی‌مانده که در اعتبارات سال ۹۸ شهرستان بجنورد دیده‌شده و در حال انجام تعمیرات است.

رئیس اداره ورزش و جوانان بجنورد در انتها به زمان بازگشایی استخر کوثر اشاره کرد و گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام‌شده امیدواریم طی ۳ ماه آینده استخر کوثر مجموعه علیدخت بجنورد به بهره‌برداری رسیده و آماده استفاده برای عموم شهروندان بجنوردی باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟