بازداشت یک شهروند روسی در ایران به جرم جاسوسی

به گزارش رکنا، سفارت روسیه در ایران از بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس در تهران خبر دارد و دیپلمات های روس در حال تلاش برای روشن کردن جزئیات این قضیه هستند.

​آندره گاننکو، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران این مطلب را اعلام کرد. پیشتر باریس وویتسکزوفسکی، روزنامه نگار روس در فیسبوک از بازداشت وی خبرداده بود.

وی خاطرنشان کرد که یولیا یوزیک روز شنبه محاکمه شده و خطر ده سال حبس این خانم خبرنگار ا تهدید می کند.

باریس وویتسکزوفسکی افزود: این خانم چند سال قبل به عنوان خبرنگار در ایران کار می کرد و حالا با دعوتنامه به این کشور بازگشته بود. در فرودگاه گذرنامه وی را گرفته و قول دادند آنرا هنگام خروج از کشور بازگردانند اما دیرتر ماموران سپاه خانم خبرنگار روس را در هتل بازداشت کردند.یادآور می شود یولیا یوزیک نویسنده یک کتاب جنجالی درباره سرگذشت تروریست های انتحاری زن است.

ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه در مورد بازداشت این تبعه واکنش نشان داده است. وی افزود در حال حاضر کارکنان سفارت روسیه در وزارت خارجه ایران هستند و در حال بحث درباره این مسئله می باشند.سفارت روسیه در ایران از بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس در تهران خبر دارد و دیپلمات های روس در حال تلاش برای روشن کردن جزئیات این قضیه هستند.

مسکو خواستار توضیح ایران درباره بازداشت خبرنگار روس شد

وزارت خارجه روسیه در پی بازداشت خبرنگار روس متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی در ایران، از سفیر کشورمان در مسکو خواست در این‌باره توضیح بدهد.

اریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اعلام کرد این وزارت‌خانه در واکنش به اقدام ایران در بازداشت خبرنگار روس متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی، سفیر ایران در مسکو را فراخواند.

او تائید کرد که در جریان وضع فعلی قرار دارد و برای آزادی روزنامه‌نگار روس تلاش خود را به کار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود هم‌اکنون کارکنان سفارت این کشور در وزارت خارجه ایران حضور دارند و در حال بحث درباره این مسئله هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟