حجم ویدیو: 20.31M | مدت زمان ویدیو: 00:02:38

به گزارش اختصاصی رکنا، سرهنگ محمدبخشنده رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران به رکنا گفت: امروزه قاچاقچیان از تمام شیوه و شگردها و حتی پیچیده‌ترین راه ها برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کنند.

وی افزود: یکی از این شیوه ها که در تصویر مشاهده می کنید جاسازی مواد مخدر تریاک در چوب لباسی است که از این طریق مواد مخدر را به کشورهای خارجی منتقل می کنند که ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف این محموله افیونی قبل از انتقال به کشور دیگر شدند.

سرهنگ بخشنده ادامه داد: یکی دیگر از شیوه های قاچاق مواد مخدر استفاده از گلیم سنتی است، قاچاقچیان ابتدا تریاک را به در آب گرم به صورت مایع تبدیل کرده و سپس گلیم سنتی که از صنایع دستی ایران محسوب می شود را آغشته به تریاک کرده و از این طریق به عنوان سوغات کشور ایران به کشورهای خارجی انتقال می دهند و قاچاقچیان در مقصد بار دیگر این گلیم را داخل آب گرم گذاشته و تریاک داخل گلیم را از آن خارج می‌کنند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص قیمت مواد مخدر در کشورهای خارجی گفت: کشور ایران چون با افغانستان هم مرز است و کشور افغانستان در زمینه تولید تریاک فعالیت دارد به همین خاطر قیمت مواد مخدر در کشور ما ارزان تر است و با فروش و قاچاق آن به کشورهای خارجی پول خوبی نصیب قاچاقچیان می شود.

بنا بر این گزارش، قاچاقچیان مواد مخدر قصد داشتند این محموله افیون را به کانادا و آمریکا منتقل کنند و قیمت مواد مخدر در کانادا 40 برابر قیمت آن در ایران اعلام شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟