به گزارش رکنا، نوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر در ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ توسط ضابطان قضایی بازداشت شد؛ اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه اخیرا درباره پرونده جعفری، گفت: فردی به لحاظ اهانتی که به حضرت سیدالشهداء(ع) و عزاداران کرده بود و تبلیغی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت، تحت تعقیب قرار گرفت.

در ادامه رشته توئیتی که امین اسدی، فعال فضای مجازی در صفحه توئیتری خود پیرامون ابعاد مختلف این پرونده منتشر کرده را مشاهده می‌کنید.

۱- نوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر در ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ بازداشت شد، او در یک مهمانی در محله ولنجک دستگیر شد. مهمانی خاصی که برخی عوامل سفارت انگلستان و چند تن از بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون در آن حضور داشته‌اند.
 
۲- سخنگوی قوه قضائیه اخیرا درباره پرونده جعفری گفت: فردی به لحاظ اهانتی که به حضرت سیدالشهداء(ع) و عزاداری کرده بود و تبلیغی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت، بازداشت شد. در بازرسی از اماکن و تجهیزات فنی مربوط به این شخص مستندات جدید هم به دست آمد که دون شان افراد جامعه است.
 
۳- اشاره به مستندات جدید یعنی پای افراد دیگری هم در میان است. البته باید این سوال را پرسید که چرا سلبریتی ها با بازداشت "نوشین جعفری" و "ارس امیری" به تکاپو افتادند؟
 
پ‌.ن؛ تصویر زیر نامه ۲۰۰ نفر از بازیگران برای حمایت از نوشین جعفری است.
 
۴- آنچه در مورد این نامه نیاز به بررسی دارد این است که چرا یک عکاس ناگهان برای اهالی سینما به این اندازه مهم شده است؟  آیا امضا کنندگان این نامه که خواستار برخورد عادلانه قوه قضائیه با این متهم امنیتی شده‌اند، بر اساس شواهد و قرائن  به محتوای پرونده جعفری آگاهی کامل دارند؟برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

امین اسدی

امین اسدی

امین اسدی

امین اسدی

آیا این خبر مفید بود؟