منصور پاپری معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به آتش‌سوزی در ۳ شناور در اسکله صیادی عسلویه اظهار داشت: ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز سه قایق بدون هویت در اسکله صیادی دچار حریق شدند و در آتش سوخت.

او با بیان اینکه ۲ قایق ۱۰۰ درصد سوخته و یک قایق ۵۰ درصد سوختگی دارد گفت: پس از وقوع آتش‌سوزی بلافاصله با تلاش صیادان، آتش‌نشانان، دریابانی، آتش‌خوار و قشر‌های مختلف مردم آتش مهار شد و به کسی صدمه وارد نشد.

پاپری بیان کرد: هنگام آتش‌سوزی وزش باد جنوب شرقی و فاصله قایق‌ها تا لنج‌های صیادی در اسکله یاد شده ۲۰ متر بود و به‌شدت آتش به‌سمت لنج‌ها زبانه می‌کشید که یکی از صیادان با رشادت خود را به آب می‌اندازد و با شنا کردن اقدام به جدا سازی لنج‌ها از محل آتش برای جلوگیری از سرایت آتش به دیگر شناور‌ها می‌کند.

معاون شیلات استان بوشهر زمان وقوع آتش‌سوزی تا اطفاء حریق را مورد اشاره قرار داد و گفت: پس از تماس به فوریت‌های آتش‌نشانی عسلویه ۲:۱۱ بامداد در ساعت ۲:۱۵ بامداد گروه‌های آتش‌نشان در صحنه حضور داشتند که از تلاش آنان و صیادان در خاموش کردن آتش به ویژه نیرو‌های آتش‌نشانی، صیادان، نیرو‌های دریابانی عسلویه قدردانی می‌شود.

او با اشاره به اینکه آتش در دقایق اولیه مهار شد و به دیگر شناور‌ها سرایت نکرد افزود: این سه شناور که هویت صیادی نداشتند اقدام به حمل ادوات صیادی به صورت غیرمجاز می‌کردند که علت آتش‌سوزی در دست بررسی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟