به گزارش رکنا ، روز گذشته طی بیانیه‌ای از جانب شورای شهر ایلام، نسبت به انحراف بودجه و ابهامات مالی در شهرداری ایلام مواضعی اتخاذ شد، این موضوع بهانه‌ای شد تا برخی کانال‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی در مورد آن اظهار نظر کنند.

 این اختلافات به فضای مجازی نیز کشیده شد به طوری که رئیس شورای شهر ایلام در یکی از اخبار منتشر شده در فضای مجازی مدعی شده گروهی اقلیت جهت برکناری شهردار تلاش می‌کنند و سخنگوی شورا نیز تقاضای اجرای ماده ۸۲ قانون شوراها توسط استاندار و فرماندار شده که بر اساس آن هرگاه احدی یا چند نفر از اعضای شورا به صورت تعمدی در جلسات شرکت نکنند هیئت تخلفات برای آنها تشکیل شده و اقدامات لازم انجام می‌شود.

بروز چنین تنش‌هایی در بین اعضای شورا به عنوان یکی از اصلی‌ترین متولیان توسعه شهرها می‌تواند تاثیرات منفی بر عملکرد شورا داشته باشد.

هادی کرمی عضو شورای شهر ایلام گفت: پیرو سخنان سخنگوی شورای اسلامی شهر ایلام در برخی کانال‌های خبری باید گفت جلسه‌ای که بنا بود با حضور اعضای شورا برگزار شود جهت انتخاب هیئت رئیسه شورا بوده و این جلسه جهت باقی ماندن یا نماندن شهردار برگزار نشده و نباید با بیان برخی سخنان در فضای مجازی سعی در تشویش اذهان عمومی داشت.

وی افزود: در خصوص درخواست سخنگوی شورا از استاندار و فرماندار جهت اعمال ماده ۸۲ نیز باید گفت هیچ تواقفی در جریان امور شوراها رخ نداده است که ماده مذکور اجرا شود و در این باره استاندار و فرماندار تصمیم گیری خواهند کرد.

این عضو شورا با بیان اینکه مسلما انجام پروژه‌های مهم در شهر ایلام توسط شهردار بر کسی پوشیده نیست و اعضای شورا نیز این اقدامات را مهم ارزیابی می‌کنند، تصریح کرد: ابهاماتی در خصوص مسائل مالی وجود دارد که با وجود سوالات مکرر در این باره از سوی شهردار پاسخ قانع کننده‌ای داده نشده است.

کرمی اظهار کرد: بیش از ۱۰ میلیارد تومان انحراف بودجه سال ۹۶، ۲۰ میلیارد انحراف بودجه سال ۹۷، فروش اوراق قرضه اسلامی به مبلغ ۲۱ میلیارد تومان بدون اخذ مجوز شورای شهر، پرداخت ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومات حق جلسه به برخی افراد، افزایش ۷برابری نشرو انتشارات شهرداری با وجود کاهش چاپ و نشر شهرداری، دریافت حقوق برخی افراد بدون حضور در شهرداری از جمله مواردی است که باید شفاف سازی شود.

این عضو شورا با اشاره به صحبت برخی از اعضا در خصوص ترک جلسه اظهار کرد: بنده و سایر دوستان از همان ابتدا در جلسه شرکت نکردیم که بخواهیم این جلسه را ترک کنیم.

با توجه به بیان برخی ابهامات مالی توسط اعضای شورا مردم خواهان شفاف سازی هرچه سریعتر شهردار در این باره هستند.

پس از صحبت‌های اعضای شورا هشتگ‌هایی با عنوان «ابهامات مالی شهرداری ایلام» «دادستان ایلام ورود کند» در واکنش به ابهامات مالی ذکر شده در شبکه‌های اجتماعی بخصوص توییتر ایجاد شد و بسیاری از فعالان توییتری به این موضوعات واکنش نشان دادند.

آرمین یکی از فعالان توییتر نوشته است:

مردم را با کنسرت‌های خیابانی سرگرم کنیم و ۳۰ میلیارد از حساب شهرداری محو کنیم.

فائن دیگر فعال توییتر گفته است:

‌جناب صادق طالبیان بهتر نیست بجای برگزاری کنسرت های آنچنانی این همه بودجه ای رو که به ظاهر گم شده پیدا‌کنید به یک زخمی بزنید؟

ما خواستار شفاف سازی هرچه سریع تر شخص شما هستیم.

ساره از کاربران توییتر نیز نوشته است:

ایلام و هزار زخم کاری بر تن ... ایهامات مالی شهرداری رو کجای دلمون بزاریم؟!

‌حسن شوهانی نیز یکی دیگر از فعالان شبکه های اجتماعی نوشته است:

آقای صادقیان، در بحث ابهامات مالی شهرداری ایلام، همه مردم ‎طالب صداقت هستند لطفا رفع ابهام کنید.

زهرا دیگر کاربر این شبکه نوشت:

میگم این همه بودجه رو که نمیدونم چطور گم شده میشد صرف هزینه سفر تمام مردم ایلام برا سفر به فرانسه کرد،

میگم یه خونه تکونی باید کنیم بودجه شهرداری پیدا شه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟