مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: پس از حمله قلبی به بیمار، پرسنل، عملیات CPR را برای احیای وی انجام می دهند؛ قطعا اگر به وقت پذیرش کوتاهی شده باشد با فرد خاطی برخورد می شود.

میثم حجتی پور در توضیحات تکمیلی با اشاره به فوت بیمار قلبی در بیمارستان شهدای کرمانشاه اظهار داشت: پس از آنکه بیمار در بیمارستان شهدا دچار حمله قلبی می شود پرسنل بیمارستان عملیات CPR را برای احیای بیمار انجام می دهند، متاسفانه باوجود آنکه یک ساعت این عملیات به طول می انجامد اما احیاء صورت نمی گیرد.

وی افزود: طبق معمول فردی که به بیمارستان مراجعه می کند باید پذیرش شده و کارهای درمان برای وی صورت بگیرد اما در صورت نداشتن دفترچه درمانی اندکی پروسه پذیرش وی طولانی تر می شود.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: زحمات کادر پزشکی قابل تقدیر است و نمی شود تمام کادر پزشکی و سازمان درمانی را زیر سوال برد حال اگر به وقت پذیرش قصور فردی رخ داده باشد قطعا با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

حجتی پور با اشاره به اینکه مساله در دست بررسی است، گفت: بر اساس قاعده بیمارستان ها پس از هر مرگ و میر کمیته‌ای در این خصوص برگزار می‌شود تا علت فوت و عارضه ی مرگ مشخص شود؛ بر همین اساس جلسه‌ی اول کمیته مرگ و میر نیز در بیمارستان تشکیل شده تا علت فوت مشخص شود.

آیا این خبر مفید بود؟