سردار خلیل واعظی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به برقراری امنیت پایدار در استان بوشهر از برخورد قاطع با جرائم خبر داد و گفت: برخورد با جرائم مختلف در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و در این زمینه با تلاش شبانه‌روزی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

رئیس پلیس استان بوشهر با قدردانی از همکاری و همیاری مردم استان بوشهربا نیروی انتظامی در انجام ماموریت‌های مختلف گفت: موفقیت نیروی انتظامی در اجرای ماموریت‌ها با همکاری و همیاری مردم محقق می‌شود که مشارکت مردم ستودنی است.

او از متلاشی شدن باند سازمان یافته سرقت اینترنتی در استان بوشهر خبر داد و تاکید کرد: پلیس فتای استان بوشهر با داشتن توانمندی‌های بالا در شبانه‌روز فعالیت مجرمان اینترنتی را رصد می‌کند و در این زمینه باند سازمان یافته سرقت اینترنتی در بوشهر متلاشی شد.

سردار واعظی با بیان اینکه چند درگاه اینترنتی مورد رصد پلیس فتا و افسران سایبری قرار گرفت، گفت: در این بررسی مشخص شد چند نفر با ایجاد درگاه جعلی اینترنتی اقدام به کپی‌برداری از مشخصات کارت‌های بانکی برخی افراد می‌کنند.

رئیس پلیس استان بوشهر با بیان اینکه اعضاء این باند مشخصات بیش از یک‌هزار کارت بانکی در سراسر کشور را کپی کردند تصریح کرد: پس از کپی کارت بانکی با انتقال موجودی حساب مال‌باختگان به حساب‌های خود اقدام به سرقت می‌کردند.

او از شناسایی هویت ۲ نفر از متهمان در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این متهمان که دارای سنی حدود ۱۶ سال هستند پس از شناسایی دستگیر شدند.

سردار واعظی با بیان اینکه یکی دیگر از این متهمان در خارج از کشور سکونت دارد افزود: برای دستگیری این متهم اقدامات لازم انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از بررسی میزان دقیق برداشت متهمان از حساب‌های شهروندان خبر داد و خاطر نشان کرد: با اقدام به موقع پلیس فتا، تعدادی از سفارش‌های خرید لغو و هزینه پرداختی به حساب اصلی مالباخته برگشت داده شد.

او بیان کرد: بخشی از کالا‌های سفارش شده با همکاری اداره پست به پلیس فتا منتقل که با هماهنگی قضایی در خصوص این اقلام تعیین تکلیف می‌شود.رئیس پلیس استان بوشهر تاکید کرد: با اشراف اطلاعانی و آمادگی عملیاتی نیروی انتظامی، در کوتاه‌ترین زمان تخلفات کشف و متهمان دستگیر و تحویل مقامات قضایی می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟