به گزارش رکنا، سرهنگ رحیم شعبانی رییس پلیس آگاهی گیلان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت به عنف گوشی تلفن همراه و وجه نقد از نوجوانان به یک شیوه خاص، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از ماه‌ها تلاش شبانه‌روزی و اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی احدی از سارقان را شناسائی کرده و تحت تعقیب و دستگیری کارآگاهان قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نامبرده به دلیل نداشتن منزل و اینکه هیچگونه بستگانی در شهر رشت نداشت، دستگیری وی به تاخیر افتاد، تصریح کرد: ماموران با استفاده از شگرد‌های پیچیده پلیسی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را به همراه ۲ نفر از همدستانش دستگیر کردند.

سرهنگ شعبانی تصریح کرد: متهمان ابتدا منکر هرگونه سرقت شدند، ولی پس از مواجه شدن با شواهد و مدارک موجود به ۱۵ فقره سرقت گوشی تلفن همراه و وجه نقد نوجوانان اعتراف کردند و گفتند تمامی گوشی‌ها را به مغازه داری در رشت می‌فروختند و مالخر که مردی ۳۹ ساله بود نیز در این راستا دستگیر شد.

شعبانی با اشاره به اینکه متهمان ۲۲، ۲۴ و ۲۶ ساله دارای سوابق متعدد سرقت و اهل و ساکن رشت بودند تصریح کرد: کلیه صحنه‌های سرقت بازسازی و متهمان با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی و با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

رییس پلیس آگاهی استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک و پرسه‌زن در کوچه‌های خلوت و جلوی مغازه‌ها بلافاصله با تلفن ۱۱۰ پلیس و یا با شماره ۳۳۶۱۸۲۲۹ پلیس آگاهی تماس حاصل کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟