به گزارش رکنا، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت ، در تشریح خبر گفت : ساعت 17 مورخه 7 مرداد ماه امسال در تماس مرد 25 ساله ای با مرکز فوریتهای 110 از به سرقت رفتن خودروی پاترول اش به کلانتری 124 قلهک اطلاع داد و پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: شاکی پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت 17 عصر بود که از خانه خارج شدم تا سوار بر خودروی پاترولم شوم که با توجه به نبود خودرو در محل پارک متوجه به سرقت رفتن آن شدم.

وی افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی به محل وقوع سرقت رفتن که در بررسی های اولیه و تحقیقات میدانی از دوربین مداربسته ای که در محل سرقت نصب شده بود تصویر سارق جوان در صحنه سرقت به دست آمد.

سرهنگ چهری در ادامه بیان داشت: کارآگاهان با اقدامات پلسی و بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم و با توجه به تصویر دزد جوان، مراد 38 ساله که دارای چند سابقه کیفری از جمله سرقت خودرو و مواد مخدر دارد ، شناسایی شد.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با شناسایی متهم و هماهنگی با دادیار شعبه 6 دادسرای ناحیه 15 مخفیگاه مراد در منطقه نظام آباد شناسایی شد و روز 8مرداد ماه این سارق حرفه ای در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و در بازرسی از مخفیگاه متهم 2 خودروی پاترول سرقتی به دست آمد.

سرهنگ چهری افزود : با انتقال مراد به پایگاه سوم ، در تحیقات صورت گرفته از وی ضمن قبولی سرقت به 10 فقره دیگر سرقت خودروهای پاترول در محدودهای شرق و شمال شرق تهران نیز معترف گردید و اظهار داشت چون خودروها فاقد تجهیزات ایمنی بازدارنده ( دزدگیر-قفل فرمان – قفل پدال و... ) بودند ، به راحتی باز شده و قابل سرقت بودند ، که یکی از خودورهای مسروقه را به شخصی بنام " فرهاد" در قبال 100 دلار پول به وی فروخته ام که کارآگاهان نیز در یک عملیات پلیسی فرهاد را در مخفیگاهش واقع در نظام آباد دستگیر کردند و یک دستگاه خودروی مسروقه پاترول از وی کشف شد و فرهاد به خرید خودروی سرقتی اعتراف کرد.

در ادامه تحقیقات از سارق اظهار داشت : خودروهای سرقتی دیگر را پس از سرقت لوازم ، محتویات داخل آن و قطعات بصورت رها شده در کوچه خیابان های خلوت رها و اموال مسروقه را به قیمت خیلی کم به افراد رهگذر می فروختم و پول آن را صرف مصرف مواد مخدر و خوشگذارنی می کردم.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح سارق به سرقت خودروها و استرداد 3 دستگاه از خودروهای مسروقه به مالباختگان ، وی با صدور قرار قانونی از سوی دادیار شعبه ششم دادسرای ناحیه 15 تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی می باشد.

سرهنگ کارآگاه چهری در پایان به شهروندان توصیه کرد : از پارکینگ عمومی و شخصی برای توقیف های طولانی مدت استفاده کنند و با استفاده از تجهیزات بازدارنده از قبیل ( دزدگیر-قفل فرمان- قفل پدال و جی پی اس ) مانع از بروز سرقت وسائط نقلیه خود شوند و در صورت بروز سرقت بلافاصله با فوریتهای پلیسی 110 تماس حاصل کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟