به گزارش حوادثی رکنا، سرهنگ "مجید محمد ولی"به تشریح این خبر پرداخت و گفت: در تماس شهروندان تهرانی با مرکز فوریت های پلیسی 110 مشخص شد که 23 تبعه غیرمجاز افغانی با 2 دستگاه خودروی سواری به پایانه مسافربری غرب تهران منتقل شده و در محوطه این پایانه سرگردان هستند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با هماهنگی از سوی مرکز فوریت های پلیسی 110، تیمی از ماموران کلانتری محل برای بررسی موضوع به پایانه مسافربری غرب اعزام و در بررسی های صورت گرفته این 23 تبعه را که هیچ گونه مدارک ورود به کشور نداشتند که با انتقال آنها به کلانتری تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

وی افزود: این اتباع غیرمجاز، در تحقیقات انجام شده اظهار داشتند که با همکاری 2 مرد در کشور افغانستان و با پرداخت 200 میلیون تومان، به مرز کشور وارد شده و به آنها قول مساعدت داده اند که با پرداخت 250 میلیون تومان دیگر، آنها را از طریق مرزهای شمالی به کشور آذربایجان منتقل کنند اما زمانی که به تهران رسیده اند آن فردی که با آنها بوده رهایشان کرده و بازنگشته است.

سرهنگ محمد ولی، تصریح کرد: با این توضیحات، بررسی های تکمیلی انجام و مشخصات مرد قاچاقچی همراه این افراد به دست آمد و در اختیار پلیس قرار گرفت که پس از تحقیقات و پیگیری های مستمر، این قاچاقچی شناسایی شده و در یک عملیات ضربتی پیش از خروج از تهران دستگیر شد.

رئیس مرکز فوریت های پلیسی 110 اظهار داشت: متهم در بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف و پس از تکمیل پرونده راهی دادسرا شد و 23 تبعه افغان غیرمجاز پس از هماهنگی های صورت گرفته برای بازگشت به کشورشان در اختیار پلیس امور اتباع پلیس امنیت عمومی قرار گرفتند تا ترتیب بازگشت به کشورشان فراهم شود.

گفتنی است، تحقیقات برای شناسایی سایر همدستان این متهم همچنان ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟