به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "علی گودرزی" معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: ساعت یک بامداد 29 تیرامسال در تماس تلفنی با پلیس 110 از مرگ مرد جوان 35 ساله در بیمارستانی در محدوده نازی آباد به کلانتری 152 خانی آباد اطلاع داده شد.

بلافاصله مأمورین کلانتری در محل حاضر ، ضمن تأیید خبر اولیه ، مراتب سریعاً به کارآگاهان اداره 10 ( ویژه قتل ) اطلاع داده شد که کارآگاهان به اتفاق تیم بررسی صحنه جرم و تشخیص هویت و قاضی کشیک ویژه قتل برای تحقیقات پای در بیمارستان گذاشتند.

در تحقیقات اولیه و معاینه جسد مشخص شد وی با چاقو از ناحیه کمر هدف ضربات چاقو شده و بر اثر شدت خونریزی زیاد به قتل رسیده است که در ادامه تحقیقات کارآگاهان با فردی روبرو شدند که اظهار داشت ، یکی از دوستان مقتول بنام "فرهاد "بوده و می گفت "سیامک" ( مقتول ) را با خودروی پراید شخصی خودش به بیمارستان منتقل کرده است.

فرهاد به کارآگاهان گفت : چند سالی است با سیامک و رامین دوست هستم و روز حادثه سیامک به من زنگ زد و خواست تا با هم به پارک برویم و می خواهد پولش را از شاهین پس بگیرد که همراه رامین با سیامک به پارک شقایق در منطقه خانی‌آباد رفتیم که سیامک همراه رامین از خودرو پیاده شده و به داخل پارک رفتند و از من خواست تا جلوی در ورودی پارک منتظر بمانم.

وی افزود: 15 دقیقه گذشت که دیدم سیامک به حالت نیم خیز و کشان‌کشان و در حالیکه دست به پهلو گذاشته به سمت من می‌آید که از او پرسیدم رامین کجاست که شنیدم فرار کرده است.

مرد جوان ادامه داد: به کمکش رفتم و او را سوار بر خودرو کرده و نیمه راه متوجه شدم که سیامک خونریزی دارد که به سرعت با اورژانس تماس گرفته و سیامک را به بیمارستان منتقل کردم اما دوستم به خاطر شدت خونریزی در بیمارستان فوت کرد.

بدین ترتیب فرهاد به عنوان تنها مظنون این پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس قرار گرفت و ادعا کرد که شاهین را یک یا دوبار بیشتر ندیده است.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مرد جوان سریعاً دوست دیگر مقتول به نام رامین را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند، گفت: رامین در پلیس آگاهی اظهار داشت: روز حادثه من به اتفاق سیامک (مقتول) وارد پارک شدیم و شخصی بنام شاهین که از او طلب داشت را دیدم اول کمی باهم صحبت کردند که پس از گذشت چند دقیقه درگیری لفظی پیش آمد و دعوا بالا گرفت که شاهین رو به من کرد و گفت با تو کاری نداریم برو و من که حسابی ترسیده بودم سریعاً فرار کردم و بعداً شنیدم وی به قتل رسیده است.

کارآگاهان با شنیدن اظهارات هر دو مظنون و اطلاعات بدست آمده دستگیری شاهین ( قاتل ) را در دستور کار خود قرار دادند و موفق به شناسایی مخفیگاه قاتل در محدوده خانی آباد شدند و با هماهنگی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران روز 13 مردادماه شاهین دستگیر شد.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی اعلام کرد: متهم پس از گذشت 7 روز مقاومت در نهایت لب به اعتراف گشوده و قتل دوستش سیامک به انگیزه اختلاف مالی معترف شد.

سرهنگ گودرزی گفت : با توجه به دستگیری قاتل و اعتراف صریح به بزه انتسابی وی با صدور قانونی از سوی مقام قضائی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی در پایان، با توصیه به شهروندان، گفت: بیش از یک سوم قتل های کشور به صورت ناگهانی و با استفاده از سلاح سرد اتفاق می افتد و این در حالی است که حمل سلاح سرد، جسارت نزاع با دیگران را افزایش می دهد؛ نزاعی که در هر حال برنده ای ندارد. همراه داشتن سلاح سرد و استفاده از آن، بی شک پشیمانی و ضرر به دنبال داشته و انگیزه ارتکاب جرم را افزایش می دهد؛ خویشتن داری، متانت، تدبیر و مدارا در پیشگیری از انواع خشونت و حتی قتل، نقش چشمگیر و غیر قابل انکاری دارد و بدانیم که در نزاع های آنی، به طور ناخودآگاه از سلاح سرد در دسترس استفاده می شود؛ بنابراین، سلاح سرد با خود حمل نکنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟