سرهنگ" حسین دهقانپور " در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت مرجوعه قضائی از سوی یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی، پی گیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته این پرونده، مشخص شد که یک زن و شوهر میانسال پس از جلب اعتماد وی به بهانه درمان بیماری شوهرش از این شهروند مبلغ 600 میلیون ریال وجه نقد درخواست کرده اند .

سرهنگ دهقانپور تصریح کرد: در مراجعات بعدی این مالباخته به درب منزل متهمان مبالغ متعدد دیگری، 700 میلیون ریال طی سه مرحله به حساب این کلاهبرداران واریز می کند .

این مقام انتظامی گفت: متهمان پس از دریافت مبالغ مذکور به اشکال مختلف از پاسخگویی به مالباخته خودداری و همین موضوع باعث شد شاکی با تنظیم شکایت از طریق پلیس آگاهی موضوع را پی گیری کند .

سرهنگ دهقانپور بیان داشت: کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری در ادامه تحقیقات خود متوجه شدند متهمان مخفیگاه خود را تغییر و پس از ردزنی های اطلاعاتی در کمتر از یک هفته آنان را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی هر دو متهم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به اینکه متهمان در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به بزه انتسابی اعتراف کردند، گفت: اعتماد نابجا سرآغاز بسیاری از جرائم در جامعه می باشد و افراد کلاهبردار معمولا دارای ظاهری آراسته، حراف، و خوش برخورد می باشند که با شیک‌پوشی، استفاده از واژه‌های مورد استفاده در ادبیات رسمی یا به عبارتی لفظ قلم صحبت کردن، چاپلوسی و احترام افراطی اقدام به تطمیع قربانیانشان می کنند لذا با عمل به هشدارهای پلیس فرصت ارتکاب جرم را از از تبهکاران سلب و خطرات متوجه خود را از بین ببرید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟