۲۷ سال قبل در جریان یک نزاع و درگیری در سبزوار، مردی میان‌سال با ضربات چاقو از پای درآمد و قاتل نیز پس از جنایت، متواری شد که تلاش پلیس برای دستگیری وی ادامه داشت.
در جریان این تحقیقات و بررسی‌ها، گزارشی مبنی بر حضور مشکوک مردی در یک دامداری در اطراف شهرستان شاهرود به پلیس مخابره شد و از سوی دیگر مأموران پلیس آگاهی سبزوار نیز که پیگیر پرونده قتل بودند اطلاعاتی مبنی بر حضور قاتل در شهرستان شاهرود دریافت کردند.
کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان شاهرود با همکاری مأموران کلانتری ۱۲ بسیج، پیگیری ویژه موضوع را در دستور کار قراردادند و پس از ۲۴ ساعت تعقیب و مراقبت‌های نامحسوس خود، محل اختفای متهم در یک دامداری در روستاهای حاشیه‌ای این شهر را شناسایی کردند.
سرهنگ «علی کریمی» فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در همین رابطه به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: پس از هماهنگی لازم با مرجع قضائی، عملیات دستگیری متهم آغاز و وی در کمترین زمان ممکن توسط پلیس بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر هرگونه جرم و جنایتی بود و گواهی فوت جعلی که به نام قاتل صادرشده بود را نیز ارائه کرد، افزود: اما این حربه هم به کارش نیامد و با بررسی‌های فنی مشخص شد متهم ۴۷ ساله، همان قاتل فراری است که با هویتی جعلی در دامداری مشغول کارشده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف صریح متهم، گفت: وی در سال ۱۳۷۱ به دلیل اختلافش با مقتول بر سر یک تصادف، در یک نزاع با چند ضربه چاقو مرتکب قتل شده و سال‌های درازی است که با هویت‌های جعلی در استان‌های مختلف کشور بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: متهم پس از تکمیل پرونده و هماهنگی با مرجع قضائی برای سیر مراحل قانونی به مأموران پلیس آگاهی شهرستان سبزوار تحویل داده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟