به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "کامیار چهری" رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهرن گفت: ساعت 11:30 روز 30 خرداد ماه امسال با تماس تلفنی خانمی جوان به مرکز فوریتهای پلیسی 110 ، ماموران کلانتری 103 گاندی از سرقت طلاهای دختر جوان ( النگو) توسط فردی به هویت کامران 30 ساله مطلع شدند، که شکایت طرح شده برای کشف جرئیات پرونده به پایگاه 3 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: چند روز پیش از طریق فضای مجازی ( تلگرام ) با مردی جوان 30 ساله که خود را کامران و مهندس برق معرفی می کرد، آشنا شدم. این فرد مدعی بود که در شرکت خصوصی مشغول به کار است تا اینکه بعد از گذشت چند روز صحبت کردن باهم قرار ملاقات حضوری در پارک طالقانی گذاشتیم، عکس های او را در پروفایلش دیده بودم که فردی خوش تیپ و موجه بود و آن روز هم وی با تیپ بسیار موجه ای به پارک آمد، ناخودآگاه به وی اعتماد کردم.

شاکی ادامه داد: این مرد در مورد اینکه تحصیلات چیه؟، چرا ازدواج نکردی و... سوال و صحبت کردیم که در آخر وی پیشنهاد ازدواج به من داد و من هم قبول کردم. ناگهان کامران یک چاقوی از جیبش در آورد و زیر گلویم گذاشت و به زور 6 النگوی که در دست داشتم، گرفت. من هم بهت زده مانده بودم چیکار کنم! واقعاً غافلگیر شدم که در یک لحظه کامران متواری شد.

این مقام انتظامی در خصوص شناسایی و دستگیری متهم توضیح داد: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی، تحقیقات پلیسی را آغاز و در پایش های اطلاعاتی موفق شدند هویت واقعی و مخفیگاهش را شناسایی کنند.

سرهنگ چهری با بیان اینکه متهم در یکی از شهرهای شمالی کشور ساکن بود، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم تا کنون چندین بار با وعده واهی ازدواج از دختران مجرد سرقت کرده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: با هماهنگی مقام قضائی، متهم روز 27 تیر ماه زمانی که به پارکی در محدوده خیابان جشنواره تهران مراجعه کرده بود، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

وی افزود: کامران در بازجوئی های تکمیلی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد: با استفاده از فضای مجازی ( تلگرام ) خانم های مجرد حدوداً 35 ساله را شناسایی می کردم و به بهانه آشنایی قرار ملاقات می گذاشتم. پس از مدتی گفت و گو طلاهایشان را سرقت و بلافاصله از محل متواری و به شهر خودمان در شمال کشور برمی گشتم.

متهم اعلام کرد: حدود 2 ماه است که سرقت می کنم و طلاهای سرقتی را به مردی 40 ساله در مرکز شهر به قیمت پایین تر از قیمت واقعی می فروختم و پول آن را صرف خوشگذرانی می کردم.

سرهنگ چهری با اشاره به اینکه متهم تاکنون به 4 فقره سرقت اعتراف کرده است، گفت: روز 29 تیرماه مالخر اموال مسروقه نیز در خیابان صفا شناسایی و دستگیر شد. کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را 500 میلیون ریال برآورده کرده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر، گفت: با توجه به دستگیری سارق و مالخر طلاهای سرقتی، هردو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟