به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، با توجه به وقت تنفسی که در دادگاه قبلی از سوی قاضی کشکولی ارائه شده بود ، حمید گودرزی وکیل محمد علی نجفی صبح امروز در سومین جلسه پرونده قلتل میترا استاد، پشت تریبون قرار گرفته و با ارائه سه دلیل به کیفر خواست صادر شده از سوی دادگاه ایراداتی را وارد کرد که اهم آن ها به شرح زیر بود:

1. آقای نجفی از همان روز نخست اقرار به قتل داشته اما نوع قتل را غیر عمد و شلیک ها را غیر ارادی اعلام کرده اند.

2. موضوع شلیک باید از سه جنبه مورد بررسی قرار می گرفت. آیا گلوله مستقیم وارد سینه شده یا بعد از عبور از دست به سینه مقتول ورود کرده و یا اینکه بعد از برخورد با دیوار یا اشیای داخل حمام کمانه کرده و به سینه مقتول ورود کرده است.

3. فیلم استناد شده در کیفرخواست بر اساس فیلم مصاحبه آقای نجفی تاکید بر مسلح کردن اسلحه آقای نجفی داشته اند، در حالی که ایشان گفته اند که تحت فشار رسانه ها این حرف ها را زده ام و در هیج مرجعی فیلم به عنوان سند شناخته نمی شود.

4. موضوع مهم تر اینکه در هیچ جای پرونده نجفی نگفته که اقدام به شلیک مستقیم کرده است و از روز نخست تا الان در همه تحقیقات عنوان کرده وقتی وارد حمام شدم خانم استاد دستش را روش شانه ام گذاشته و همه این ها ثابت می کند که این قتل غیر عمدی بوده است.

وکیل نجفی: قتل شبه عمد بوده است

1- نظر کارشناسی که می گوید موکل تعادل نداشته و چند تیر شلیک شده است.

2- گلوله از بدن خارج نشده و در پهلوی راست مانده است. 3 - اسلحه نیمه اتوماتیک بوده. 4 - آزمایش گاز باروت روی دستان مقتول مثبت بوده که نشان می دهد شلیک از نزدیک صورت گرفته و احتمال شلیک از اره دور منتفی است

مشخص است موکل هنگام شلیک تعادل نداشته و گلوله غیرمستقیم شلیک شده است. نجفی به قصد قتل وارد حمام نشده است. گلوله کمانه کرده و بعد از برخورد به سقف به صورت کج به سینه خورده است. قسمت مخروط بالای گلوله دفرمه شده پس ممکن نیست که گلوله اول به کف دست خورده باشدبعد به سینه برخورد کند. اصابت کج گلوله دفرمه نشان می دهد ابتدا گلوله به دیوار خورده و بعد به سینه مقتول اصابت کرده پس قتل شبه عمدی است. موکل به در و دیوار شلیک غیر عمد کرده است.

تقاضا دارم نظر کارشناسان به پزشکی قانونی استعلام شود که 1- آیا اصابت گلوله به بدن باعث دفرمه شدن گلوله می شود؟ 2- کارشناسان اسلحه تحلیل کنند که آیا این گلوله می تواند در بدن دفرمه شود یا پس از برخورد به جسم سخت دفرمه شده است؟ صدور حکم برائت از قتل عمد و محاکمه از حیث قتل شبه عمد را دارم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟