حجم ویدیو: 65.20M | مدت زمان ویدیو: 00:07:05

به گزارش گروه حوادث رکنا، عقربه ها ساعت 21 شنبه 29 تیر امسال را نشان می داد که تیم های پلیسی در جلوی پایگاه 4 مبارزه با مواد مخدر تهران در خیابان پروین مستقر شدند و پس از هماهنگی های لازم عملیات پلیس پیشگیری و مواد مخدر تهران برای دستگیری خرده فروشان و معتادان در ارتفاعات شرق تهران کلید زده شد.

ساعت 22 ماموران پلیس در چند تیم جداگانه و با توجه به شناسایی مناطق آلوده، عملیات دستگیری آغاز شد که چند تیم به جاده جاجرود رفته و با توجه به اینکه در تپه های ماهور فروشندگان مواد مخدر جولان می دهند دستگیری متهمان در دستور کار تیم های پلیسی قرار گرفت.

خبرنگار رکنا که در این عملیات حضور داشت در بررسی ها از محل متوجه شد که فروشندگان مواد مخدر در این تپه ها به صورت ماهرانه اقدام به فروش مواد مخدر می کنند.

فروشندگان در این تپه ماهورها در چند بخش کار فروش مواد مخدر را انجام می‌دهند که در ابتدا یک نگهبان با یک چراغ قوه کوچک محل فروش را در تاریکی شب نشان می‌دهد و کمی بالاتر از حضور مرد چراغ به دست یک نفر که به عنوان سنگ پران یا چوب زن معروف است قرار دارد که نقش این مرد زمانی است که در زمان حضور ماموران برای فراری دادن همدستانش که فروشنده مواد مخدر هستند اقدام به سنگ پرانی یا با در دست داشتن چوب به سمت ماموران حمله می کنند.

عملیات دستگیری سوداگران مرگ در جاده جاجرود

خریدار مواد مخدر که بیشتر برخی از راننده های کامیون که در مسیر جاده جاجرود حضور دارند با دیدن نور چراغ قوه ها توقف می کنند و مرد چراغ دار با شناسایی خریدار او را به سمت بالای تپه راهنمایی می کند که در بالای تپه فروشنده اصلی مواد مخدر با یک ترازو کوچک حضور دارد و کار فروش مواد مخدر را انجام می دهد.

جالب اینکه سوداگران مرگ برای اینکه رفت و آمدهای پلیس را زیر نظر داشته باشند در بالای این تپه ماهورها پاتوق می کنند، به صورتی که جاده جاجرود و تهران پردیس و بالعکس را مشاهده می کنند.

عملیات آغاز شد و ماموران با اطلاع از حضور فروشندگان مواد مخدر با کمین در نزدیکی تپه های کنار جاده جاجرود به آرامی به محل فروش مواد مخدر نزدیک شده و در یک عملیات همزمان و در چند نقطه این جاده تعداد زیادی فروشنده و خریدار مواد مخدر دستگیر شدند.

در این عملیات غافلگیرانه یکی از ماموران از سوی یک متهم که نقش سنگ پرانی را داشت مجروح شد که در اختیار تیم اورژانس حاضر در محل قرار گرفت.

عملیات دستگیری سوداگران مرگ در جاده جاجرود

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری که فرماندهی این عملیات گسترده را به عهده داشت گفت: پلیس پیشگیری پایتخت، پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت، یگان امداد و سایر پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی پایتخت در تپه ماهورهای جاجرود در حاشیه تهران حضور یافتند تا بتوانند امنیت و آسایش را به شهروندان این مناطق بازگردانند.

وی افزود: پاتوق‌هایی که در محورهای جاده قدیم جاجرود در هر دو مسیر رفت و برگشت قرار داشت، توسط پلیس انتظامی فرماندهی تهران بزرگ، متشکل از تیم‌هایی از پلیس‌های تخصصی پاکسازی شدند.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: این عملیات از غروب روز گذشته، آغاز و تا ساعت ۲ بامداد ادامه پیدا کرد که در همین راستا تعداد زیادی از خرده‌فروشان و فروشندگان مواد مخدر، در این محور و تپه‌ها دستگیر شدند.

حسنوند ادامه داد: در این عملیات منسجم و دقیق تعداد ۱۵ نفر از سوداگران مرگ، فروشندگان اصلی و خرده‌فروشان مواد مخدر در محورهای حاشیه اتوبان جاجرود دستگیر شدند و بیش از ۱۰۰ معتاد رسمی و تفننی و تعداد بیش از ۷۰ معتاد متجاهر، در این محورها دستگیر شدند که توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در اختیار تیم‌های غربالگری قرار می‌گیرند تا ساماندهی شوند.

عملیات دستگیری سوداگران مرگ در جاده جاجرود

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت بیان کرد: کلیه محورها و پاتوق‌های منتهی به جاجرود، کاملاً پاکسازی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.

حسنوند خاطرنشان کرد: امشب تیمی منسجم با حضور پلیس مبارزه با مواد مخدر با تیم‌هایی از سگ‌های تربیت شده پلیس مبارزه با مواد مخدر، با تجهیزات و امکانات کامل، در این محورها عملیات انجام دادند و این عملیات‌ها در زمان‌های مختلف ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که این تپه‌ها و محورها به طور کامل پاکسازی شوند.

بنا بر این گزارش، این عملیات تا ساعت یک بامداد یکشنبه 30 تیرماه ادامه داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟